Express-Miejski.pl

Burmistrz zachęca do utworzenia młodzieżowej rady miejskiej

Przed wakacjami radni zdecydowali o powołaniu młodzieżowej rady w Kłodzku fot.: bom

Przed wakacjami radni miejscy zdecydowali o utworzeniu tzw. Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka. Nadali jej statutu i określili zasady działania.

Celem młodzieżowych rad jest inicjowanie działań dotyczących młodych ludzi. Ich członkowie mogą też opiniować projekty uchwał dotyczące np. sportu, nauki, kultury, czy ochrony środowiska. Młodzi radni mogą organizować imprezy i szkolenia dotyczące idei samorządności. W myśl ustawy o samorządzie gminnym Młodzieżowa Rada Miejska Kłodzka (MRMK) ma charakter konsultacyjny. Co będzie robiła i czym się zajmowała zależy wyłącznie od młodych, którzy mogą mieć wpływ na działania zachodzące w Kłodzku.

- Prace nad uchwałą poprzedziła debata, podczas której próbowano odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebna jest Młodzieżowa Rada Miejska Kłodzka. Wzięli w niej udział uczniowie prawie ze wszystkich szkół działających na terenie miasta – informuje burmistrz Michał Piszko.

Młodzieżowa rada z Kłodzka ma liczyć 33 osób. Będą oni wybierani w okręgach, w których będą szkoły, zarówno samorządowe jak i prywatne. Kandydować mogą uczniowie począwszy od klasy szóstej podstawki, aż do maturzystów. Zdaniem kłodzkich radnych powstanie MRMK przyczyni się do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA