Express-Miejski.pl

Pies do wyszukiwania narkotyków zajął 7 miejsce w zawodach

W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn z całej Polski fot.: policja

W siedemnastym Finale Kynologicznych Mistrzostw Polski siódme miejsce zajął czworonóg Gwiazdeczka z policji w Kłodzku.

Zawody zorganizowano w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. W mistrzostwach na zasadach honorowego uczestnictwa wzięli udział także zagraniczni reprezentanci policji z Estonii, Litwy, Słowacji i Niemiec oraz przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Biura Ochrony Rządu oraz 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

- Do Sułkowic przyjechali najlepsi przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów zakazanych i niebezpiecznych substancji z całego kraju. Zostali wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. W skład reprezentacji poszczególnych komend wojewódzkich policji wchodziło 3 funkcjonariuszy - kierownik drużyny oraz 2 zawodników, po jednym z danej z specjalizacji – mówi Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

W finale Marek Bidziński – z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku z czworonogiem Gwiazdeczka - przystosowanym do wyszukiwania narkotyków - zajął 7 miejsce i wysoką lokatę w klasyfikacji indywidualnej. Najlepsze miejsca wywalczyli policjanci z Łodzi i Bydgoszczy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA