Express-Miejski.pl

Do połowy października można głosować na produkty regionalne

Jednym z wielu regionalnych produktów jest piwo z Kłodzka fot.: sp

Powstanie kalendarz z 24 produktami regionalnymi z okolic Kłodzka i Czech. Zapraszamy do głosowania na swój ulubiony produkt.

Jednym z działań Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis wraz z regionem czeskim jest realizacja projektu „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis”. Stowarzyszenie gmin chce wydać kalendarz z dwunastoma produktami regionalnymi wybranymi z obu stron granicy.
Na stronie internetowej http://glacensis.treespot.pl/ uruchomiono badanie popularności produktów regionalnych. Przedstawiamy tradycyjne produkty regionalne dla polskich i czeskich producentów, które zostały wybrane z terenu Euroregionie Glacensis. Celem badania jest popularyzacja tych produktów i uzyskanie opinii publicznej o ich popularności.

- Jednym z produktów jest Piwo z Twierdzy Kłodzko - warzone z użyciem naturalnych składników. Nazwy piwa i grafika na butelkach mają ścisłe odniesienia do historii miasta i twierdzy. W proces powstawania złotego trunku zaangażowane są osoby związane bezpośrednio z twierdzą lub technologią piwowarstwa, które mieszkają w naszym regionie – mówi jeden z piwowarów.

Wśród produktów znajdują się m.in. Pstrąg Kłodzki, Dżem Malinowy z Gór Sowich, domowe świeczki z Letohradu w Czechach, ekologiczne jaśki z Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko, Kiełbasy Ostaš, Polický uherák, Miody Miłości ziemi kłodzkiej, Pierniki Kłodzkie i produkty pszczele z Brocnej.

Każdy może głosować do 15 października tego roku. Po ukończeniu, w kalendarzu Euroregionu Glacensis na 2018 rok zostaną opublikowane 24 najbardziej popularne produkty regionalne (dwanaście polskich i tyle samo czeskich).

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA