Express-Miejski.pl

Urząd celny i policja zabezpieczyli „jednorękich bandytów”

Mundurowi skontrolowali kilka lokali. Zabezpieczyono 3 automaty do gier fot.: policja

Mundurowi skontrolowali kilka lokali w okolicach Kłodzka. Zabezpieczono trzy automaty do gier. Właścicielom grożą wysokie kary lub więzienie.

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny - nawet 300 tysięcy złotych. Mogą też trzy lata spędzić za kratami. Powód? 1 kwietnia weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą prowadzić gier poza kasynami.

- Mundurowi skontrolowali kilka lokali. W wyniku działań policjanci zabezpieczyli 3 automaty do gier. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym - prowadzone w celach komercyjnych. Na organizowanie ich wymagana jest koncesja. Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie – tłumaczy Wioletta Martuszewska, rzeczniczka kłodzkiej policji.

Za posiadanie nielegalnych automatów w kawiarniach, pubach i innych lokalach gastronomicznych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy zł - od jednego automatu. Tak wysokie kary moze ponieść nie tylko właściciel automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są maszyny.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA