Express-Miejski.pl

Nabór ochotników do służby przygotowawczej

Szeregowy przez okres szkolenia otrzymuje uposażenie w wysokości 960 zł fot.: WKU

Szkolenie rozpocznie się we wrześniu i potrwa do grudnia. W lipcu WKU przeprowadzi z uczestnikami pierwsze rozmowy kwalifikacyjne do tzw. służby przygotowawczej.

Oferta służby skierowana jest do osiemnastolatków z wykształceniem gimnazjalnym, którzy mają obywatelstwo polskie. Już teraz można się zgłaszać do Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU) w Kłodzku z dokumentami potwierdzającymi wykształcenie, kwalifikacje zawodowe i inne umiejętności np. prawo jazdy, zaświadczenia o ukończonych kursach, legitymacje członkowskie itp.
- Aby zostać ochotnikiem należy złożyć w WKU wniosek o powołanie do służby przygotowawczej, na podstawie którego komisja rekrutacyjna przeprowadzi analizę złożonych dokumentów, a następnie rozmowy kwalifikacyjne – informuje Marek Tomaszewski, rzecznik WKU w Kłodzku.
W kolejnym etapie ochotnicy, którzy otrzymają rekomendację komendanta zostaną skierowani do Wojskowej Pracowni Psychologicznej w Kłodzku, w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pełnienia służby. W przypadku kobiet zostaną wydane skierowania do Wojskowej Komisji Lekarskiej we Wrocławiu w celu wydania orzeczenia o zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej.
Szeregowy przez okres szkolenia otrzymuje od wojska uposażenie
wysokości 960 zł. Dodatkowo po zakończonej służbie otrzyma odprawę w wysokości dwóch tys. złotych. Podczas służby przysługują również inne uprawnienia takie jak bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną i dentystyczną, zniżkę na bilety kolejowe i autobusowe.
- Także okres pełnienia służby przygotowawczej wlicza się pracownikowi do okresu zatrudnienia w zakresie wszystkich uprawnień wynikających ze stosunku pracy – kończy rzecznik.
Po przeszkoleniu można pełnić służbę w ramach Narodowych Sił
Rezerwowych i ubiegać się o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Więcej informacji tel. 261 647 430.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA