Express-Miejski.pl

Wojsko szuka ochotników do służby przygotowawczej

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: WSO

Pierwszy nabór zorganizowano w marcu. Teraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór drugiego turnusu służby przygotowawczej.

W pierwszym etapie ochotnicy składali w WKU wnioski o powołanie do służby przygotowawczej. Odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których udział wzięło przeszło 30 osób. Ochotnicy którzy otrzymali zostali skierowani do Wojskowej Pracowni Psychologicznej w Kłodzku w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do służby. W przypadku kobiet wydano również skierowania do Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej we Wrocławiu aby otrzymać orzeczenia o zdolności do pełnienia służby.
- Obecnie prowadzimy nabór ochotników na drugi turnus służby przygotowawczej kształconych na potrzeby korpusu szeregowych. Na wnioski czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30 – informuje członek komisji WKU.
Jeżeli chcesz pełnić służbę przygotowawczą w terminie od maja do sierpnia tego roku, a następnie ubiegać się o powołanie do wojskowej służby zawodowej bądź podpisać kontrakt w ramach Narodowych Sił Rezerwowych  zgłoś się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku przy ulicy Walecznych 61, tel. 261647430. Przez okres szkolenia ochotnik otrzymuje uposażenie przysługujące żołnierzom, pełniącym służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych wysokości 960 zł (brutto)Dodatkowo po zakończonej służbie przygotowawczej otrzymasz odprawę pieniężną w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę  2000 zł. Także podczas służby przysługują inne uprawnienia bezpłatne takie jak zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna i stomatologiczna, zniżka na bilety kolejowe i autobusowe 78 procent, ochrona stosunku pracy i inne uprawnienia pracownicze.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA