Express-Miejski.pl

Nabór do służby przygotowawczej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Trwa nabór ochotników na II turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych w 2017 roku. Szkolenie rozpocznie się 4 maja i potrwa do 31 sierpnia.

Du WKU może zgłosić się osoba, która nie odbyła wcześniej służby wojskowej, ma co najmniej 18 lat, posiada co najmniej wykształcenie gimnazjalne, ma obywatelstwo polskie, nie była karana za przestępstwa umyślne, a także posiada odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej.

Należy zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające zdobyte wykształcenie oraz inne pisma potwierdzające kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, umiejętności, przynależność organizacyjną (np.: prawo jazdy, zaświadczenia o ukończeniu kursów, legitymacje członkowskie, itp.).

Warto zaznaczyć, że przez okres szkolenia otrzymuje się od wojska uposażenie przysługujące żołnierzom, pełniącym służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych wysokości 960 zł brutto, dodatkowo po zakończonej służbie przygotowawczej otrzymuje się odprawę pieniężną w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. 2 tys, zł brutto. Podczas służby przysługują również inne uprawnienia bezpłatne takie jak: zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna i stomatologiczna, zniżka na bilety kolejowe i autobusowe 78%, ochrona stosunku pracy i innych uprawnień pracowniczych.

Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Jeżeli ma się jakieś pytania można kontaktowac się z Klaudia Jagodzińską pod numerem telefonu 261-647-430.

Po odbyciu służby można ubiegać się o powołanie do wojskowej służby zawodowej lub podpisać kontrakt w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

WKU / mwinnik / Express-Miejski.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nabór do służby przygotowawczej

  2017-03-28 22:06:35

  gość: ~POSZEDŁ BYM

  POSZEDŁ BYM, ALE JESTE MZA DOBRY

 • 2017-03-29 08:47:05

  gość: ~ciekawy

  Dlaczego ten news jest ilustrowany zdjęciem czołgów bundeswery oznaczonych czarnym krzyżem?

 • 2017-03-29 17:19:08

  gość: ~Bolus

  ostatnio dodany post

  @~ciekawy
  Dlatego news jest ilustrowany czolgami "Bundeswery" bo Polacy nie maja swoich czolgow z bialo-czerwonymi paskami i orlem.

REKLAMA


REKLAMA