Express-Miejski.pl

Ile czasu spędzamy w kłodzkiej galerii?

fot.: Galeria Twierdza Kłodzko

Według badań przeprowadzonych przez ogólnopolski sondaż wynika, iż Polacy każdą wolną chwilę spędzają w centrach handlowych. O zdanie w tej kwestii zapytaliśmy mieszkańców Kłodzka, którzy od kwietnia ubiegłego roku mogą uczęszczać do kłodzkiej galerii.

Średni czas spędzony w centrum handlowym sięga prawie 3 godzin - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Silesia City Center. Wydajemy więcej na obuwie i odzież niż na edukację. Na ubrania idzie 5,1 proc. domowego budżetu. Na edukację - niecałe 1,2 proc. - podaje GUS. A na razie coraz więcej czasu poświęcamy na "zwiedzanie" centrów handlowych. Dla wielu jest to ulubiony sposób wolnego czasu.

W 2009 roku ukończono budowę Galerii Twierdza Kłodzko, w której siedzibę znalazły takie marki jak Leroy Merlin, Media Expert i Carrefour. Obecnie trwają pracę nad rozbudową galerii o Multikino i McDonald's. W 2010 roku otwarto drugą część kompleksu handlowo - usługowego Galeria Twierdza Kłodzko II. Znajdują się tam m.in. Media Expert, Jysk, Biedronka.

Przeciętny klient centrum handlowe odwiedza 2-3 razy w tygodniu. Rekordziści – codziennie. Express Miejski przeprowadził własną ankietę w której zapytaliśmy 100 przypadkowo napotkanych osób w Kłodzku, w różnym wieku i obojga płci, jak często odwiedzają kłodzką galerię.

Zapytaliśmy jak często odwiedza Pani/Pan Galerię Twierdza Kłodzka?
codziennie                        11%   
raz na kilka dni                 27%   
raz na tydzień                  34%   
kilka razy w miesiącu        23%   
rzadziej                              5%   

Aż 72% ankietowanych odpowiedziało, iż zagląda do kłodzkiej galerii przynajmniej raz na tydzień, z czego 11% spędza czas codziennie w kłodzkim centrum handlowym. A liczba osób może wzrosnąć, bo jak wynika z sondaży w okresie wyprzedaży i świątecznym średni czas spędzony w centrach rośnie do 5 godzin!

Dave

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ile czasu spędzamy w kłodzkiej galerii?

  2010-11-08 21:04:39

  Dave

  Według badań przeprowadzonych przez ogólnopolski sondaż wynika, iż Polacy każdą wolną chwilę spędzają w centrach handlowych. O zdanie w tej kwestii zapytaliśmy mieszkańców Kłodzka, którzy od kwietnia ubiegłego roku mogą uczęszczać do kłodzkiej galerii.

 • 2010-11-10 23:56:58

  gość: ~lopek

  musze powiedziec ze jestem zmeczony tymi wielkimi sklepami. jak sie wejdzie, to 3 godziny z glowy.... nie dziwie sie ze ludzie planuja wyjscie do galerii z tygodniowym wyprzedzeniem...

 • 2010-11-11 09:44:53

  gość: ~Ja

  Kłodzka galeria jest ma i nic ciekawego w tych sklepach nie ma. Ja juz wole na wiekszy wypad wybrac sie z rodzina do Wroclawia.

 • 2010-11-11 21:27:13

  gość: ~gość z kosmosu

  ostatnio dodany post

  Co tam Wrocek, leć do Berlina od razu na zakupy. Ludziom to się w du p ach poprzewracało.

REKLAMA


REKLAMA