Express-Miejski.pl

Wywiad z kolejnym kandydatem na burmistrza miasta Kłodzka

fot.: sld.pl

Nie zgadza się na budowanie fontann na kredyt. Jego głównym założeniem będzie wprowadzenie do Kłodzka dziennych bezpłatnych studiów wyższej renomowanej uczelni. Rozmawiamy ze Sławomirem Fedoryka, kandydatem na Burmistrza Miasta Kłodzka.

Express-miejski.pl: Skąd pomysł, aby startować na fotel burmistrza Miasta Kłodzka i to z ramienia SLD?
Sławomir Fedoryka*: - Władze SLD uznały, że trzeba wystawić młodego kandydata, by dać społeczności pewien pozytywny sygnał. Z SLD, choć do niego nie należę, łączą mnie po prostu poglądy polityczne. Zarówno te światopoglądowe, obyczajowe, jak i gospodarcze. Lewica powinna działać na rzecz ludzi młodych by budować otwarte, obywatelskie, tolerancyjne społeczeństwo. Ja podjąłem to wyzwanie i dlatego kandyduję.

Czym Pan chce przekonać potencjalnych wyborców, aby w dniu 21 listopada 2010 roku oddali swój głos na Sławomira Fedorykę?
- Zamierzam przekonać ludzi, że Kłodzko może być tętniącym życiem miastem, do którego młodzi będą przyjeżdżać, a nie wyjeżdżać. Mam taki pomysł, wynikający z mojego programu, który może to umożliwić.

Główne założenia Pana programu to…
- Długo mógłbym opowiadać, ale postaram się krótko nakreślić podstawowe postulaty. Pierwszym i najważniejszym jest wprowadzenie do Kłodzka dziennych bezpłatnych studiów wyższej renomowanej uczelni, czyli Uniwersytetu Wrocławskiego lub Politechniki Wrocławskiej. To ściągnęłoby do Kłodzka młodych ambitnych ludzi, z których część by tu została, rozwijała i bogaciła miasto. To spowodowałoby też napędzenie rynku wynajmu mieszkań, oraz usług gastronomicznych, pubów i klubów muzycznych. Drugi postulat dotyczy komunikacji miejskiej. Ludzie mają problem żeby dostać się do dworca głównego PKP, szpitala, itp. Najważniejsze punkty w mieście powinny być połączone logicznie siecią komunikacyjną - czy to poprzez stworzenie komunikacji miejskiej, czy podpisanie umowy z obecnym, prywatnym przewoźnikiem - musiałaby taka umowa jednak obejmować także ujednolicenie kolorystyki busów. Oprócz tego miasto powinno dbać o przedszkola i żłobki, być wspomagać pracujące kobiety.

Inni kandydaci atakują Bogusława Szpytmę za wpędzenie miasta w długi. Pan ma swoje zastrzeżenia do obecnego gospodrza miasta?
- Oczywiście. Zadłużenie to duży minus dla obecnego burmistrza. Niewiele brakuje, aby groziło nam ryzyko wprowadzenia komisarza. Trzeba jednak oddać Szpytmie  chociażby wybudowanie basenu, który inni tylko obiecywali. Nie zgadzam się natomiast na budowanie fontann na kredyt. Luksus na kredyt to zła droga. zaś kredyt na inwestycje to inna sprawa. Oprócz tego mam też duże zastrzeżenia, co do polityki kadrowej w ratuszu. Nie odpowiada mi również opcja polityczna, z której wywodzi się Bogusław Szpytma.

Jak będą pierwsze kroki, gdy zostanie Pan burmistrzem?
-  Moje pierwsze działania będą dotyczyć polityki kadrowej. Zamierzam otoczyć się mądrymi i kompetentnymi ludźmi. Następnie dokonam przeglądu budżetu, opracuję raport otwarcia i sprawdzę na co miasto może sobie finansowo pozwolić. Do tego dopasuję moje postulaty, tak aby zrealizować je w całości lub w jak największej części.

Sławomir Fedoryka* – lat 26. Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w Kłodzku. Działał we Wrocławskiej FMS, pomagał przy kampanii Grzegorza Napieralskiego - był m.in. odpowiedzialny za stronę "Tak dla Napieralskiego!". Współpracował także we wstępnej fazie kampanii wyborczej Jacka Uczkiewicza, który jest kandydatem SLD na prezydenta Wrocławia. Doprowadził do protestów studenckich we Wrocławiu w 2008 roku dotyczących kiepskiej sytuacji na rynku wynajmu mieszkań w tym mieście. Udało mu się uzyskać wsparcie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja, Młodego Centrum, portalu dlastudenta.pl oraz organizacji CenyStop! Obecnie zajmuje się stronami internetowymi - tworzeniem i ich administrowaniem.

Dave

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wywiad z kolejnym kandydatem na burmistrza miasta Kłodzka

  2010-11-03 20:37:55

  Dave

  Nie zgadza się na budowanie fontann na kredyt. Jego głównym założeniem będzie wprowadzenie do Kłodzka dziennych bezpłatnych studiów wyższej renomowanej uczelni. Rozmawiamy ze Sławomirem Fedoryka, kandydatem na Burmistrza Miasta Kłodzka.

 • 2010-11-03 21:33:53

  gość: ~Setka

  a mi się ten kandydat już na wstępie nie spodobał i otrzymał ode mnie minusa... za co? Jego wypowiedzi na innym forum i personalne jednostkowe sformułowanie rankingu osób godnych uwagi z każdego okręgu z partii SLD świadczy o tym, że ten Pan gra na siebie i swoją wybraną drużynę i już w przedbiegach stosuje kumoterstwo. Przykre i skłaniające do refleksji o innych kandydatach w perspektywie głosowania.

 • 2010-11-04 00:28:27

  gość: ~Sławek

  Tamte wypowiedzi to odpowiedź na prośbę innego forumowicza, bym kogoś polecił. Miałem zignorować prośbę? :)

 • 2010-11-04 00:31:21

  gość: ~Sławek

  Przy okazji widzę, że ctrl + c, ctrl + v ma Pan świetnie opanowane :) Ktoś Panu płaci za antyreklamę? :)

 • 2010-11-04 21:38:28

  gość: ~Setka

  Rozumiem fakt, że była ta odpowiedź na prośbę o polecenie kogoś - ale czy ma Pan wręcz moralne prawo do tworzenia takich rankingów swoich szczególnie wyróżnionych popleczników w sposób publiczny? A nie prościej i przyzwoiciej byłoby użyć sformułowania - każdy kandydat z każdego okręgu jest warty zainteresowania i polecenia?. Ale według Pana należało wskazać na ewentualnego wice burmistrza, albo koleżankę wpisaną już z Pana polecenia na listę i jej dalsze promowanie. To mi się właśnie nie podoba - nepotyzm już na takim etapie i brak totalnej dyplomacji, a jak wiadomo jest to główna cecha dobrego polityka. Nikt mi nie płaci za antyreklamę, ponieważ jak wiadomo wolność słowa i przekonań jest bezpłatna.

 • 2010-11-06 22:57:16

  gość: ~Sławek

  "Rozumiem, ale nie rozumiem". Otóż nie rozumie Pan. Potraktował Pan moje posty wybiórczo i zobaczył to, co sam chce Pan widzieć. Podałem osoby, na które sam oddałbym głos, nie negując nikogo innego.

 • 2010-11-07 15:45:55

  gość: ~setka

  Bardzo mi przykro, ale odstepuje od dalszej dyskusji, poniewaz Pana poziom merytoryczny nie pozwala na jej kontynuwanie.

 • 2010-11-08 00:07:38

  gość: ~nie zalezny

  taki młody =nie ma osiagnięć co zrobił ? a chce rządzić ? potrafi świetnie organizować r...........

 • 2010-11-16 13:41:31

  elen53

  ostatnio dodany post

  Fajnie, że pisze Pan o tym co chce Pan zrobić dla Kłodzka. Warto jednak powiedzieć też w jaki sposób chce Pan to uczynić. Np. W jakich pomieszczeniach mają się uczyć ci studenci na bezpłatnych kierunkach, kto sfinansuje to kształcenie. Kto sfinansuje komunikację miejską w naszym mieście itd. Pozdrawiam.

REKLAMA


REKLAMA