Express-Miejski.pl

Kandydaci na burmistrza Dusznik Zdroju

Sześciu kandydatów będzie rywalizować o fotel burmistrza w Dusznikach Zdroju. Wśród nich zabraknie obecnego włodarza miasta.

Kończący właśnie kadencję Grzegorz Średziński przechodzi na emeryturę. Do walki o fotel staną Piotr Zilbert (Stowarszyenie na Rzecz Rozwoju Dusznik Zdroju) oraz Edward Węglarz (Przyjazny Samorząd). Panowie w poprzednich latach pełnili funkcję zastępców burmistrza. O głosy wyborców będą także zabiegali Maciej Hawrylak (Rozwój Dusznik i Regionu), Edward Płaczek (Energia Dusznik), Andrzej Rymarczyk (Obudźmy Nasze Miasto) oraz Lidia Sakwerda (Rodzina).

leoni / Dave

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kandydaci na burmistrza Dusznik Zdroju

  2010-11-02 22:28:17

  leoni / Dave

  Sześciu kandydatów będzie rywalizować o fotel burmistrza w Dusznikach Zdroju. Wśród nich zabraknie obecnego włodarza miasta.

 • 2010-11-06 12:27:32

  gość: ~Max

  Kończąca swą kadencje Władza pozostawia "spaloną ziemię":utratę około 8o% miejsc pracy,
  spadek popularności uzdrowiska-z 5-6 tyś.ludzi w turnusie odwiedza nas zaledwie 3oo-5oo osób w turnusie,liczne afery związane ze zwolnieniami z podatków na Zieleńcu,ogromna niegospodarność i duże zadłużenie miasta,nadmierne i najwyższe- z pośród miast do 10tyś.ludzi opłaty i obciążenia dla mieszkańców:podatki,wywóz śmieci,za ścieki i deszcz,bo wiele burzówek jest odprowadzonych do magistrali ścieków a koszty przypisuje się mieszkańcom ,za nadmiernie rozbudowaną administrację,chybione inwestycje itp.
  Wszyscy kandydaci chcą zeby było lepiej a wyszło,że gorzej już być nie może.Miasto funkcjonuje najgorzej ze wszystkich okolicznych.Programy kandydatów,to tylko zabiegi kosmetyczne,to tylko kwiatki do kożucha tylko,ze kożuch trzeba jeszcze sobie kupić.Trzeba odtworzyć utracone miejsca pracy,zachęcać a nie odstraszać przyjezdnych-do odwiedzania i pobytu.Tego nie widać w żadnym programie!

 • 2010-11-25 22:44:31

  gość: ~On

  Max ma racje i to mnie boli.Prawie codziennie o tym myślę,dlaczego Duszniki tak dołują?! Nawet Szczytnej zazdroszczę rozwoju o Kudowie i Polanicy nie wspomnę.Budowa basenów termalnych była przewidziana na lata 2006-2010 i co? Im więcej atrakcji w mieście tym więcej turystów a co za tym idzie więcej miejsc pracy czyli więcej kasy a kasa to rozwój,dokąd w mieście nie pojawi się "szeryf" menager z prawdziwego zdarzenia zamiast pięknego miasta DUSZNIKI ZDRÓJ tętniącego życiem sanatoryjno-turystycznym w dalszym ciągu obserwować możemy "upadek"? DUSZNIK,OBY NIE!

 • 2010-11-27 09:31:52

  gość: ~Jan

  Pan On przypomina,że basen miał być budowany w latach 2006-2008.(jest zakupiony projekt)Mieszkam w Dusznikach od 197or i już wtedy rozpoczęto budowę basenu:przy sanat.PKP.rozbudowano kotłownię,dobudowano ogromny komin (szpecący otoczenie)a za żródłem AGATA miał być basen.Miał być teatr zdrojowy(pomysł śp dyr.Jędrychowskiego) w miejscu obecnego kortu tenisowego.Wmurowano uroczyście kamień węgielny i przedsięwzięcie....OPITO I OKADZONO!a inwestycji jak nie było tak nie ma mimo składanej deklaracji przez dyr.Zjednoczenia Uzdrowisk Polskich.
  na pogrzebie we Wrocławiu(byłem osobiście) Co do budowy basenu na Ląkach poborowinowych mam poważne zastrzeżenia bo jest to teren bagienny i czy tam można cokolwiek wybudować i czy mieszkańcy zdzierżą koszt utrzymania basenu to może okazać się jeszcze jednym gwożdziem do trumny i upadku uzdrowiska.To już jest nieuchronne.Uzdrowisko już nigdy nie wróci do swojej świetności z czasów międzywojennych i powojennych a w tych warunkach budowa okaże się karkołomna!

 • 2010-11-27 09:38:13

  gość: ~Jan

  Pan On przypomina,że basen miał być budowany w latach 2006-2008.(jest zakupiony projekt)Mieszkam w Dusznikach od 197or i już wtedy rozpoczęto budowę basenu:przy sanat.PKP.rozbudowano kotłownię,dobudowano ogromny komin (szpecący otoczenie)a za żródłem AGATA miał być basen.Miał być teatr zdrojowy(pomysł śp dyr.Jędrychowskiego) w miejscu obecnego kortu tenisowego.Wmurowano uroczyście kamień węgielny i przedsięwzięcie....OPITO I OKADZONO!a inwestycji jak nie było tak nie ma mimo składanej deklaracji przez dyr.Zjednoczenia Uzdrowisk Polskich
  na pogrzebie we Wrocławiu(byłem osobiście) Co do budowy basenu na łąkach poborowinowych mam poważne zastrzeżenia bo jest to teren bagienny i czy tam można cokolwiek wybudować i czy mieszkańcy zdzierżą koszt utrzymania basenu to może okazać się jeszcze jednym gwożdziem do trumny i upadku uzdrowiska.To już jest nieuchronne.Uzdrowisko już nigdy nie wróci do swojej świetności z czasów międzywojennych i powojennych a w tych warunkach budowa okaże się karkołomna!

 • 2010-11-27 14:29:39

  gość: ~On

  panie Janie o czyn pan pisze??o czym??myśli pan jak burmistrz który odszedł na emeryturę bez urazy,jaki projekt??
  Projekt powinien należeć do inwestora,który wybuduje na własny koszt i powiedzmy będzie zarządzał obiektem przez umówiony okres np.30 lat.Obiekt powinien być WIELKI i składać się z kilku basenów z wodami termalnymi może trochę na wzór TATRALANDI na Słowacji przyciągający turystów przez okrągły rok,firma która zarządzałaby obiektem który nie tylko że byłby samofinansujący ale zatrudniała by mieszkańców Dusznik i odprowadzała do kasy miasta podatki.Tylko duży obiekt jest w stanie przyciągnąć rzesze turystów i to nie tylko z Polski,a że turyści muszą jeść,pić i gdzieś się przespać to przecież praca dla mieszkańców-trzeba nakarmić,napoić i przenocować ,nawet Zieleniec stałby się o wiele bardziej atrakcyjny(narty+otwarty basen w zimie) i tak ja to widzę.Zdroje kupił KGHM więdz trzeba czekać,czas pokaże jaki zamysł ma inwestor czy postawi na rozwój?

 • 2010-11-27 17:42:29

  gość: ~Jan

  ostatnio dodany post

  Drogi Panie "On"Projekt basenu już jest a makieta była opublikowana w Gazecie Gmin.Możemy się zastanawiać,czy na bagnach{pod ok.100 cm.usypanego gruzu w latach 73-74) można coś wybudować?(nie dokonano analiży geologicznej gruntu?) Ten teren został przez UM przeznaczony do sprzedaży (anons w internecie)ale jak Pan widzi, nikt tu nie chce topić pieniędzy.Nikt nie chce podważać elementarnych praw ekonomii.Zeby porywać się na takie przedsięwzięcie,wskazanym jest dokonać rozpoznania: ile do basenu dokłada Kudowa,czy Lądek (basen geoter.),należałoby zrobić szczegółowy biznesplan ze szczególnym uwzględnieniem ile ludzi musi korzystać,żeby przynajmniej wyjść na zero(Zydzi podchodząc do interesu pytają...ile można stracić)Zapytajmy,czy społeczeństwo-głównie emeryci i renciści naszego miasta-będą w stanie dopłacać do kosztów utrzymania bez dalszego już podnoszenia podatków i opłat( już najwyższych.)KGHM zakupiło wszystkie uzdrowiska dolnośląskie a na utrzymanie przeznaczyło zaledwie 40 mil.zł.a to jest" mała kropelka w morzu",stąd,jeżeli utrzyma się ta niepokojąca absencja,to możemy spodziewać się raczej zaorania uzdrowiska.Jeżeli odchodzący Burmistrz też ma takie zdanie,to ja chylę czoła przed taką roztropnością.Nie zmienia to faktu,że Burmistrz przepił i przep..... to piękne uzdrowisko.Na tym etapie "rozwoju" wskazanym jest cierpliwe odczekanie.Serdecznie pozdrawiam.

REKLAMA


REKLAMA