Express-Miejski.pl

Kto na burmistrza w powiecie kłodzkim

Niespełna miesiąc dzieli nas od wyborów samorządowych. Znani są już w większości kandydaci na burmistrzów, którzy walczyć będą o głosy poparcia w dniu 21 listopada 2010 roku w miastach powiatu kłodzkiego.

O fotel burmistrza Polanicy Zdroju, oprócz obecnego sternika miasta, Jerzego Terleckiego, do walki stanie Adam Łącki oraz Mateusz Jellin. W Kudowie Zdroju o głowę miasta walczyć będzie obecny włodarz, Czesław Kręcichwost oraz jego zastępca Piotr Maziarz. Do walki o głosy wyborców stanie też obecny starosta kłodzki, Krzysztof Baldy oraz miejscowy przedsiębiorca, Piotr Pawelczyk.

W Bystrzycy Kłodzkiej do walki stanie Renata Surma i Mieczysław Krawczyk. Być może pojawi się kolejny kandydat, ale wszystko wskazuje na to, iż mieszkańcy będą wybierać między obecną panią burmistrz, a dyrektorem Wydziału Oświaty Kłodzkiego Starostwa.

O funkcję włodarza Kłodzka rywalizować będzie obecny burmistrz miasta, Bogusław Szpytma, lider kłodzkiej Platformy Obywatelskiej i członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń oraz Joanna Mesjasz. Przypomnijmy, iż kandydatka jest adiunktem w Zakładzie Psychologii Zarządzania w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.
Lokalna prasa przepowiada, iż Awiżeń jak i Mesjasz udzielą sobie poparcia, jeśli któryś z kandydatów znajdzie się w drugiej turze wyborów samorządowych.

Dave

120

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kto na burmistrza w powiecie kłodzkim

    2010-10-23 20:18:41

    Dave

    Niespełna miesiąc dzieli nas od wyborów samorządowych. Znani są już w większości kandydaci na burmistrzów, którzy walczyć będą o głosy poparcia w dniu 21 listopada 2010 roku w miastach powiatu kłodzkiego.

  • 2010-10-25 11:12:56

    gość: ~11

    przepraszam bardzo, ale rewelacyjna jest ta pani na zdjęciu :D

  • 2010-10-25 15:50:20

    gość: ~Ja

    I można się domysleć na kogo głosuje ;-)

  • 2010-10-25 23:51:50

    gość: ~myślący

    Mieszkańcy Polanicy stawiają na p. A. Łąckiego. Zwłaszcza młoda część społeczeństwa. Miasto trzeba rozruszać. Obecny burmistrz jest słaby co widać golym okiem. Łącki pokzał już poprzez swoją działalność w Stowarzyszeniu Inicjatyw-Polanica Zdrój, że umie porwać spoleczność.

  • 2010-10-25 23:53:03

    gość: ~też myślący

    Zgadzam się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Łącki to najlepszy kandydat na burmistrza Polanicy!!!!!!!!

  • 2010-10-29 12:12:30

    gość: ~ja

    Młoda część społeczeństwa stawia na młodego burmistrza przyjacielu.
    I nie chodzi o Pana Łąckiego. Dlaczego o losach Polanicy ma decydować ktoś kto w niej nawet nie mieszka ? bo zrobił show. Czemu przez 4 lata nie pokazywał jak bardzo mu zależy na tym mieście ? tylko w chwili gdy są wybory nagle pokochał Polanice bardziej od Kłodzka ?
    Jak większość partyjnych spadochroniarzy ...

  • 2010-10-29 22:21:20

    gość: ~male

    Pan Łącki wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Polanica Zdrój pokazał, że można robi bardzo fajne imprezy przyciągające ludzi do Polanicy. Gdzie byłeś lub byłaś jak powstawało Stowarzyszenie. Wszyscy w Stowarzyszeniu pracyją za darmo,płacą składki aby coś zrobic dla innych ludzi, a nie dla siebie czy tak potrafisz? Najlepiej narzekac i nic nie robic.
    Dlaczego młodzi kandydaci na burmistrza nic do tej pory dla mieszkańców Polanicy nie zrobili?
    Dlaczego młody kandydat na burmistrza będąc radnym nie dbał o interesy ogółu mieszkańców?
    Najlepiej jak odbędzie się normalna debata a nie walka podjazdowa.

  • 2010-10-31 08:32:45

    gość: ~polaniczaniN

    Pan Łącki z Panem Jagódką pokazał jak możena rozpiździć kłodzki szpital i jak wywalić dobrego menadżera tylko po to by władować na jego stołek partyjnego kandydata. Zrobił to mimo że personel szpitala ( cały ) był przeciwny ...juz zapomnieliscie ? tak szybko ? Dlaczego o tym nie mówicie tylko o kiełbasce wyborczej?... jak sie ma kase to można zrobić wszystko i prócz chęci nie potrzeba nic innego. Gdyby młody kandydat na burmistrza nic nie zrobił nie byłby 2 kadencje radnym naszego miasta. Gdyby p. Łącki był taki cukierkowy jak piszecie to niczym burmistz Kręcichwost z Kudowy wybierany byłby na kolejne kadencje ... a tak ? lipa !... w kłodzku spalony ...trzeba szukać korytka gdzie indziej. Czy prócz imprezy z p. Drozdą coś jeszcze znaczącego zrobił dla Polanicy ? Konkretnie - przykłady !

  • 2010-10-31 20:35:42

    gość: ~myśliciel

    Przykłady tego co zrobił? Proszę bardzo: wieczór salsy, marszobieg integracyjny, pozyskanie funduszy dla emerytów na kursy komputerowe, tańca. Wstęp na basen. To mało?
    A młody kandydat na burtmistrza w ciągu dwóch kadencji jedyne co zrobił to wychodował sobie brzuch!

  • 2010-10-31 21:20:27

    gość: ~polaniczaniN

    A więc nasz mysliciel o wielu nickach uważa : zrób wieczór salsy , marszobieg integracyjny , kurs tańca dla emerytów i zafunduj wstęp na basen!!! bravo bravo ;) to tak dużo dla miasta ! ...kurs komputerowy dla emerytów ...koń by sie uśmiał ;) widac nie byłes na kursie bo cały czas piszesz z tego samego IP tylko podpisujesz sie inaczej ;) co świadczyć może o niezbyt dobrej kondycji psychicznej , raz jestes myślący raz myśliciel ...brak mi słów. Kończe te dewagacje bo i tak widac masz klapki na oczach ;) no ale w sumie startujesz na radnego z jego ramienia ;)
    Człowieku to czy ktoś ma brzuch , czy jest ładny , czy brzydki ... to nie to świadczy o wiedzy jaką posiada. Twój Łacki nawet nie wie jaki jest budżet tego miasta ;))) To co wymieniłes to zwykła kiełbaska wyborcza która sie skończy zaraz po wyborach. Czy juz p. Łacki ma liste kogo zwolni z UM w Polanicy ? ... bo w kłodzku takową miał. Skończyło sie to tak że " nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka"... W kłodzku koledzy z partii już go nie mają gdzie wkręcić to szuka fuchy w Polanicy... żenada !
    Człowiek choragiewka , gdzie zawieje tam i on ;) ... SLD u władzy pan łącki w SLD , PSL u władzy pan łącki w PSL... ( podpisujesz sie mysliciel , myslący , też myslacy .... a tak naprawde jesteś chory z zazdrości że ktoś inny niz łacki chce być burmistrzem. Widac z myśleniem to ty nie masz wiele wspólnego.
    Jakos nie rozwinełes myśli o zwolnieniach w kłodzkim szpitalu i przywiezieniu w teczce nowego dyrektora - do teraz pracownicy szpitala mają dość nazwisk - Łącki end Jagódka.
    Tez mi alternatywa ! ... Dlaczego juz nie jest starostą ? bo niestety nie nadawał sie ! ludzie zobaczyli co robi i juz go nie wybrali ... w kłodzku temu panu juz dawno podziękowano. Ale promuj go promuj ;) nawet w Polanicy nie mieszka ale wie co dla niej dobre .Tak krzyczałeś do jednego z piszących - panie T - nie ładnie tak na kontrkandydata nadawać . A to był zwykły mieszkaniec kłodzka .. powiedział co czuje ;) ... ty natomiast wypominasz komuś że ma brzuch - bo tobie wolno!
    Żegnam ozięble z odrobiną pogardy.

  • 2010-10-31 21:52:53

    gość: ~myśliciel itd.

    Żal mi ciebie biedaku. Pewnie popierasz młodego kandydata na burmistrza, Twoja sprawa. Mamy demokrację. Co do mojej psychiki, to ma się świetnie.
    Co zrobił Twój kandydat będą radnym? Oprócz kiełbasy wyborczej, jaka rozdaje w swoim okręgu? Nic! Zaś do do ratusza, przydałoby się lekkie przewietrzenie. Wielu siedzenia przysrosły do stołków, a to nie jest dobre! Pozdrawiam cię kolego!

  • 2010-11-04 00:56:30

    gość: ~Marta

    PSL ??? ciekawe kto ci takich głupot nagadał dobrych masz informatorów pozazdrościć tylko:):). Jest i było SLD!!! Mówiłam zebys sie przygotował do rozmowy a tu dalej nie odrobione zadanie domowe.

  • 2010-10-31 09:03:32

    gość: ~polaniczaniN

    mów za siebie nie za innych ... nie jesteś młodą cześcią społeczeństwa ...
    boże ja czytam co piszesz i mnie to bili - słowa : porwać społęczność .... w kłodzkim szpitalu tak porwał społeczność że do teraz całemu personelowi odbija sie Łąckim i Jagódką ...

  • 2010-11-03 23:33:13

    gość: ~Pytanko

    Witam
    Tak ogólnie ciekawe ze spieramy się tu tylko o dwóch kandydatów i bardzo mi się to podoba bo osobiście poznałem jednego i drugiego i śmiem stwierdzić ze dobrze by było jak by się dostał jeden albo drugi .
    Faktem jest ze decyzja jest ciężka bo jak i jeden tak i drugi ma + i -
    jeśli chodzi o szpital i pana łąckiego to zrobił to co zrobił ale dzięki tej decyzji i tym posunięciom posunięciom to pracownicy obecnego szpitala w kłodzku jak ich pacjenci są bardzo zadowoleni sam nie wiem czy teraz nie wolał bym się leczyć w kłodzku niż w szpitalu w Polanicy , jeśli jeszcze wogulę przetrwa następną kadencje.
    A Mateusz Jellin nie muwie jest osoba mila ,sympatyczna ,energiczna i napewno chce coś zmienić w Polanicy , był 2 kadencje przy panu Terleckim i to jest fakt ale nie zgadzał sie z nim i to także jest faktem Pytanie nasuwa sie mnóstwo sorki jesteś Młodym kandydatem i to jest normalne ze masz czysta przeszłość i nie masz się czym chwalić nasuwa mi się pytanie co będzie za kilka lat -ale jak nie damy młodym szansy to nic nie bedzie z tej naszej Polski.
    Drugą strona medalu łącki nie jest najgorszym wyjściem doświadczony jak by go nie oskarżano o coś nie był by politykiem no i chce coś zmienić .
    W końcu tez się wychował w tym mieście a jego stowarzyszenie działa i uważam ze powinno dalej działać i w mniejszym czy większym stopniu reklamować Polanice bo przynajmniej odkąd jest można coś poczytać o Polanicy w regionalnych gazetach
    Poczekamy zobaczymy jeszcze mam czas na przemyślenia a oni na walkę jedno wiem na pewno oddam głos na jednego z tych dwóch. :)

  • 2010-11-06 19:27:40

    gość: ~madry

    chyba raczej starsza czesc spoleczenstwa.

  • 2010-10-25 23:54:38

    gość: ~polaniczanin

    Podpisuję się pod kandydaturą Łąckiego!

  • 2010-10-26 07:19:46

    gość: ~Obiektywny

    Ja mysle, że i tak największą szansę na wygrane moją obecni kandydaci w swoich miastach.

  • 2010-10-26 14:40:04

    gość: ~gość z kosmosu

    Łącki obiecuje przed wyborami, a później położy na Was lachę.

  • 2010-10-26 21:31:40

    gość: ~kulturalny

    Panie burmistrzu trochę kultury!!!!!!!!!!!!!Nie może Pan być burmistrzem dożywotnio!!!!!!!!!!!!!!!!!!Trzeba dać szanse innym. Panu już dziękujemy!

  • 2010-10-27 20:39:17

    gość: ~gość z kosmosu

    Oj ludzie, nie jestem niestety burmistrzem Polanicy, nawet nie jestem Waszym mieszkańcem. Po prostu względem pewnej grupy ludzi Łącki jako jeszcze starosta Kłodzki dał ciała delikatnie mówiąc. Panie Łącki obietnice się spełnia,a nie zostawia bez pokrycia.

  • 2010-10-27 21:28:24

    gość: ~kmiecio

    Każdy kandydat dużo obiecuje i mało robi jak już się go wybierze. Tak już jest. Jednakże Polanicy potrzeba alternatywy i czegoś nowego. Może więc Łacki to dobry poczatek!!!!!!!!!
    Wczoraj miał w polanickim kinie wieczór wyborczy. Było super!!!!!!!Facet jest luzak i bardzo inteligentny gosć. Przedstawił kandydatów na radnych i opowiedział troche o sobie, nie pomijając takiego tematu jak jego starostowanie, i że nie obyło sie ono bez potknięć. Wśród gości była europoseł Lidia Geringer de Oedenber i Pan Dyduch z sejmiku wojewódzkiego. Na wieczór wyborczy przyszła inteligencja polanicka był: prof. Horbowy, prof. Mazurkiewicz, dr Malka i wielu inych. Inteligencja pokazała, na kogo stawia!
    Gwiazdą wieczoru był Tadeusz Drozda!

  • 2010-10-27 21:31:51

    gość: ~wyborca

    No, wieczór był super! A Drozda rewelacyjny! Co do Łąckiego, to racja, facet pokazał, że ma ja...a! Nabita sala kinowa i oklaski jakie dostał mówią jasno: nadchodzi czas Łąckiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nawet jak nie wygra, pokazał jak się robi wyborcze show!

  • 2010-10-27 21:35:32

    gość: ~kolega

    Ja tam uważam, że powinna być debata kandydatów. Ale zapewne jej nie będzie, a szkoda. Ludzie chcieliby czegoś takiego. A co do wczorajszego wieczoru, potwierdzam, był rewelacyjny!

  • 2010-10-29 12:05:19

    gość: ~polaniczaniN

    http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,79448,6830459,Zaciekla_wojna_o_dyrektora_klodzkiego_szpitala.html

    Pan Łącki już chyba rządził w Kłodzku jako starosta i nie za wiele pokazał. Pan Łącki to człowiek chorągiewka ... jak u władzy SLD - to pan Łącki w SLD jak u władzy PSL , to Pan Łącki w PSL .
    Ja wole mieć burmistrza z Polanicy ...nie z Kłodzka. Pokazać show może każdy ale co dalej ? .
    Dajcie szanse młodym a nie wiecznie jakiś partyjny spadochroniarz będzie decydował o losach miasta w którym nie mieszka ! na pewno zagłosuje za wykształconym , doświadczonym radnym i przede wszystkim z Polanicy - Zagłosuję na Mateusza Jellina.

  • 2010-11-02 20:25:02

    gość: ~zwykły mieszkaniec Polanicy

    Człowieku w swoim komentarzu podajesz link aby "zgnoć" Łąckiego, a sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu to co podajesz. Już w II klasie szkoły podstawowej uczą cztać dzieci tekst z jego zrozumieniem. W roku 2009 / artykuł pochodzi z tego okresu/ Adam Łącki nie był starostą kłodzkim. Starostą Kłodzkim w tym okresie był i jest Baldy.
    Jak coś podajesz to przemyśl, ponieważ to jest pomówienie, a na to jest kodeks karny.

  • 2010-11-04 10:49:08

    gość: ~PolaniczaniN

    Nikogo nie chce gnoić. Ale czytam dalej
    Przypadki dyrektora

    Aleksander Niedzielski ma 64 lata, szpitalem w Kłodzku kieruje od ponad 14. W 2003 roku ówczesny starosta kłodzki Adam Łącki zwolnił Niedzielskiego po raz pierwszy. Załoga zaprotestowała i przez kilka dni okupowała siedzibę starostwa. Swoje osiągnęła. Zwolnienie wycofano. Cztery lata temu Niedzielski po raz kolejny udowodnił, że może liczyć na współpracowników. Gdy walczył o większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, zorganizował dwa autokary i przywiózł pracowników do Wrocławia.

    2003 roku Łąckiem sie nie udało wywalić dyrektora Niedzielskiego ,a kilka lat później radny Jagódka ( bo przypomnę wtedy był radnym ) awansował na wicestarostę i kontynuował podkop pod Niedzielskim.

  • 2010-11-04 01:04:44

    gość: ~M

    SLD bylo i jest odrób lekcje zanim zabierasz sie do powaznej rozmowy a nie wypisujesz głupoty. Mozesz głosować P. Łącki i tak wygra i to w pierszej turze także bez złudzeń sanitariuszu.

  • 2010-11-04 10:29:54

    gość: ~polaniczaniN

    Hmm dziwne ;) ... piszesz z kłodzka ;) , mieszkasz w Kłodzku - więc może martw sie o Kłodzko a nie o Polanicę. Skąd wiem że z Kłodzka ?



    78.9.160.0 - 78.9.163.255
    netname: RADIUZ-DIALOG-NETWORK
    descr: Radiuz
    descr: 57-300 Klodzko

    My sanitariusze już nie chcemy Pana Łąckiego. W kłodzku nie startuje bo tam juz nie ma szans ... czas teraz na Polanicę?

    przypomnę bo głusi jesteście

    http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,79448,6830459,Zaciekla_wojna_o_dyrektora_klodzkiego_szpitala.html

    Brawo Łącki - na pewno wygrasz ;) cały SCM na ciebie zagłosuje !

    Drogi internauto, internautko ( bo w końcu byłeś już na formu podpisując sie jako MARTA) - mieszkasz w Kłodzku , pilnuj Kłodzka a nam polaniczanom nie mów na kogo mamy głosować.

  • 2010-11-03 10:06:03

    gość: ~ja

    Zmieniaj IP :)

  • 2010-11-06 19:38:29

    gość: ~madry

    taka inteligencja, to brzmi jak za komuny, dlaczego dr Malka lub inny emerytowany doktor obecny na "zebraniu" ma miec wiecej zdrowego rozsadu od Pana Kowalskiego, rocznik 1968? "Iinteligencja pracujaca" - to brzmi bardzo za czasami dawno przed rokiem 1990.

  • 2010-10-29 14:23:24

    gość: ~polaniczaniN

    Kolego źle trafiłeś ... to nie pisał burmistrz T .. gdybyś był tak mądry za jakiego się uważasz i znał odpowiedzi na wszystkie pytania i wiedziałbyś że IP z jakiego napisany był post pochodzi z Kłodzka a nie z Polanicy ;)

  • 2010-11-03 10:04:27

    gość: ~ja

    Człowieku, opanuj się. Kilkanaście komentarzy, kilka nicków, a IP wciąż ten sam :)) Płaci ci pan Łącki?

  • 2010-11-03 10:06:24

    gość: ~ja

    Zmieniaj IP :)

  • 2010-10-26 21:32:43

    gość: ~gość

    Panie T. czy tak wypada? Na kontrjandydasta tak psioczyć!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-10-26 21:33:34

    gość: ~typek

    Łącki wygra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Stawiać na Łąckiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-10-28 00:18:34

    gość: ~nie zorientowany

    Edward Ącki burmistrzem Polanicy?!?!

  • 2010-10-28 23:21:54

    gość: ~mieszkaniec

    Dobre!!!!!!!!! A tak na serio to stawiam na Łąckiego w Polanicy! Ludziska w mieście mówią, że też bedą na niego głosować. Zobaczymy.

  • 2010-10-28 23:34:41

    gość: ~kolega

    Fajny ten portal, można pogadać. Dużo piszecie o Łąckim. To chyba były starosta Kłodzka?
    Facet zrobił szum w Polanicy. Ulica gada. No zobaczymy co na to obecny burmistrz, kampania dopiero się rozkręca.

  • 2010-10-28 23:38:51

    gość: ~koleszka

    A co ma mieć obecny burmistrz? Będzie cicho, licząc, że znowu mu się uda!

  • 2010-10-31 08:38:46

    gość: ~polaniczaniN

    Przyjacielu Twój marketing polityczny mnie rozbraja ;) sam sobie zadajesz pytania jako ktoś inny i sam sobie na nie odpowiadasz jako kto inny ...
    Czy w realu tez posiadasz wiele osobowości ? ;)) ... gratuluje;)

  • 2010-11-06 19:54:50

    gość: ~madry

    wlasnie, kazdy, kto dokladnie czyta to widzi

  • 2010-11-03 10:07:04

    gość: ~ja

    Zmieniaj IP :)))))!

  • 2010-10-29 12:28:23

    gość: ~polaniczaniN

    Wiecie co mnie rozwala ?
    Jedna osoba która pisze wszystkie pozytywne komentarze o Panu Łącki ;)
    Skąd to wiem ? a no po numerze IP (78.88.21.*)
    Czyli Pan podpisujący sie jako :myślący , też myślący , polaniczanin, kulturalny , kmiecio, wyborca, kolega,gość , typek , mieszkaniec,kolega , koleszka ... TO JEDNA I TA SAMA OSOBA :)))) Czyżby kandydat na radnego z obozu pana Łąckiego ?
    Gratuluje pomysłu na reklamę swojego kandydata ale zachwalanie go pod kilkoma Nickami i dyskusja samym z sobą to żenada. Fajny NiCK - myślący ;) .. wiesz ? jak widać ja tez potrafię myśleć.
    Powiem tak. Ani Pan Łącki ani Tetlak nie są mieszkańcami Polanicy. Nie chce by tym miastem rządził ktoś kto w nim nie mieszka. Nie chce partyjnych kandydatów , zmieniających partie zależnie od tego jaka jest u władzy .. to obrzydliwe i dwulicowe.
    Jako starosta Kłodzki mówił dużo , zrobił mało... ale rozumiem - stołek musi być !
    Głosujcie na Polaniczanina ! który 2 kadencje jest radnym w naszym mieście ( o czymś to świadczy ) ... dajcie szanse młodym i wykształconym ... niekoniecznie partyjnym !

  • 2010-10-29 13:18:14

    gość: ~polaniczaniN

    ach zapomniałbym - dobra rada dla posiadaczy stałego łącza. Tutaj nasz bohater posiada łącze w firmy Vectra ;) ... kolego restartuj swój ruter za każdym razem gdy robisz wpis - zmieni ci sie IP i wszystko będzie wyglądało tak jakbyś chciał by wyglądało-czyli że nie pisze to jedna osoba zachwycona wizją p.Łąckiego a wiele wiele wiele innych ... niby również nie widzących innego kandydata po za byłym starostą. Czy u nas w Polanicy nie ma nikogo kto by spełniał oczekiwania ? musi być ktoś z poza miasta ?
    Szanowni mieszkańcy Polanicy - zaufaliście Mateuszowi Jellinowi drugi raz daliście mu mandat radnego .. zaufajcie i tym razem. Będzie dobrym Burmistrzem! ...nie potrzeba nam ludzi którzy swoje kariery kreowali tak jak chciała tego partia do której należeli...
    Mateusz Jellin - bezpartyjny , młody ,odpowiednio wykształcony i przede wszystkim Polaniczanin ! ... 8 lat jako radny Polanicy! ... dajmy mu szanse i przestańmy przebierać w ludziach którzy wiele razy obejmowali stanowiska lecz niestety nie wywiązywali sie z obietnic. Przypomnijcie sobie co Pan Łącki zrobił ze szpitalem kłodzkim ? wbrew ludziom pracującym tam zwolnił dyrektora który wyprowadził tą placówkę na prostą ... w jakim celu ? oczywiście aby w teczce przywieźć nowego. Wszystko jasne .. kolesiostwo , układy i zero liczenia sie z ludźmi.
    Poczytajcie a potem decydujcie czy takiej osobie chcecie dać władze ? ...

    http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,79448,6830459,Zaciekla_wojna_o_dyrektora_klodzkiego_szpitala.html

  • 2010-10-29 21:38:28

    gość: ~śmieszne

    Panie J. proszę dorosnąć coś osiągnąć. Może za kilkanaście lat będzie Pan dobrym kandydatem na burmistrza. A Łącki jest zameldowany w Polanicy!

  • 2010-10-31 08:51:08

    gość: ~polaniczaniN

    - i wiesz ? to nie pisze Pan J ;) ... wszędzie widzisz kontrkandydata ? ... w kazdym poście ? wyżej sugerowałeś że pisze p.Tarlecki teraz że p.Jellin ?... czy to jakaś obsesja ? Uwierz nie trzeba dorastać by miec kwalifikacje. Samo to że 8 lat jest radnym naszego miasta daje mu podstawy do tego by kandydować .
    A wiesz że Nicolas Sarkozy w wieku 22 lat został najmłodszym członkiem rady miejskiej miasta Neuilly-sur-Seine? W 1983 wybrano go na urząd mera Neuilly-sur-Seine. Burmistrzem tej miejscowości był do 2002! . Uważasz że był za młody ? przykładów gdzie ludzie młodzi potrafią dobrze zarządzać jest wiele...a to taki pierwszy lepszy z brzegu. Argument pt Łącki jest zameldowany w Polanicy jakos do mnie nie przemawia ... nie spisał sie jako starosta gdyż kierował sie interesem politycznym a nie interesem mieszkańców Kłodzka. Wszystko na ten temat. Dlaczego w Kłodzku już go nikt nie chce ? Jeżeli był tylko jedna kadencje to znaczy że sie nie sprawdził ...proste

  • 2010-10-30 04:42:35

    gość: ~obraza

    Jellin burmistrzem? To chyba jakiś żart! Szanujcie wy wyborców!

  • 2010-10-31 08:59:37

    gość: ~polaniczaniN

    sam sie szanuj i szanuj innych. żartem jest to co wyprawiasz na tym forum ... podajesz sie za kilka różnych osób wychwalając byłego starostę ... starostę tak dobrego że już nikt więcej go na starostę nie chciał... zauważ twój numer IP 78.88.21.* jest widoczny ! ... gadasz sam ze sobą - to przykre bo w rzeczywistości jesteś tylko ty sam ... myslisz że ludzie którzy odwiedzają to forum nie widzą tego ?

  • 2010-10-30 04:44:04

    gość: ~dzięki

    Dzięki za informacje o restartowaniu. Ty chyba to robisz?

  • 2010-10-31 08:21:23

    gość: ~polaniczaniN

    widze że "zabolało" ;) ... wiesz ? dziwne jest to co robisz ;) - sam sobie piszesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz z wielkim podnieceniem ... Ja nie musze resetowac rutera bo na tym forum jestem cały czas jedną i ta sama osoba , Ty natomiast piszesz i podajesz sie za kilka osób naraz ... czy to dysocjacyjne zaburzenie osobowości? Co do Twojego kandydata Pana Łąckiego to pragnę zapytać: dlaczego nie jest już w SLD ? ... bo teraz PSL u korytka ? . A co Pan Łącki takiego zrobił dla Polanicy ? ... zameldował sie w niej ?. UUUU bravo bravo ... to naprawde mocne argumenty.
    Mateusz jest w Polanicy bardziej znany niż Twój Łącki ... nie wiesz co zrobił dla Polanicy bo nawet sie tym nie interesujesz , wolisz rzucać bezpodstawne stwierdzenia bo tak ci jest łatwiej. Uwierz ..my młodzi mamy już swojego kandydata i nie jest nim były starosta.

  • 2010-10-31 21:08:27

    gość: ~zwykły mieszkaniec Polanicy

    Do" piwecy" Mateusza Jelina.
    Prawda, że Mateusz Jelin był radnym przez dwie kadencje, ale co w tym czasie zrobił dla swojego elektoratu czyli Sokołówki? Pierwszy raz został radnym tylko i wyłacznie dlatego, że wszyscy myśleli, iż startuje jego ojciec. Po raz drugi pomógł mu jak również radnym z Sokołowki / poplecznicy obecnego burmistrza/ były ksiądz, gdyż poszli do niego jak już nie byli radą i obieceli bardzo dużo oczywiście skończyło się na obietnicach.
    Jak pioszesz, Mateusz był dobrym radnym, to dlaczego nie zrobił nawet głupiego ogródka dla dzieci na terenie Sokołówki, który znajduje się bardzo blisko jego domu. Jak nie wierzysz to proszę przejdź na spacer i sam zobacz. Moższ porównać go / plac zabaw - głęboka komuna/ ze Szczytną.
    Poczytaj również Nową Gazetę Gmin i pomyśl. Teraz już jest jasne, dlaczego rada podejmowała tak głupie uchwały skoro scedowała pojedmowanie wsztyskich decyzji jednoosobowo na burmistrza. Poczytaj również protokoły rady / wejdź na gov. Polanica i poczytaj jak głosowali radni. Zawsze byli zgodni i jednomyślni. Dlatego mamy Polanicę taką jaką mamy obecnie. Obecna rada jest najgorszą radą w dziejach Polanicy.
    Odnośnie Łąckiego to cały czas był i jest w jednej partii. Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.
    Pytasz się co zrobiło Stowarzyszenie dla Polanicy. Do tej pory mało, tylko zorganizowało Dzień Kobiet, robiło szkolenia, nieodpłatnie w zakresie pozyskiwania środków unijnych, salsę, imprezę jazzową, marszobieg rodzinny, pozyskała fundusze dla emerytów - wreszcie starsi ludzie mogli mieć bezpłatnie wejścia na basen, korzystać z porad lekarzy i ludzi innych specjalności, uczyć się, za pozyskane środki zakupiono również kijki do marszobiegu. A czy radni nie mogli coś zrobić od siebie dla tych ludzi? Nawet głupich kijków do marszobiegu ,po 50 zł nie kupili.
    W Stowarzyszeniu działają ludzi z różnych opcji politycznych i są różnych wyznań. Jednak mieli do Łąckiego zaufanie skoro wybrali do na Prezesa.
    A co zrobił dla ludzi Polanicy przez dwie kadencjeTwój kandydat na burmistrza Mateusz Jelin ? Proszę o konkrety / oprócz brania diet radnego/.

  • 2010-10-31 21:37:18

    gość: ~polaniczaniN

    to nie radny decyduje tylko burmistrz. Radny może chcieć , proponować ale o wszystkim decyduje burmistrz. Dlaczego tak wiele osób z obecnych radnych odeszło od obecnego burmistrza ? ano własnie dlatego że sie z nim nie zgadzali. Pan Łącki już sie raz nie sprawdził jako starosta kłodzki ... wszystko na ten temat. chcecie powtórki ? ile razy ? to że ktoś rzucił kiełbase wyborczą o niczym nie świadczy.
    Widać w kłodzku nie został nadal starostą ... dlaczego ? bo nie zorganizował wieczoru salsy , nie kupił kijków dla emerytów , nie zrobił jazzowej imprezy ...
    A może poprostu ludzie sie na nim poznali ...
    poczytaj :
    http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Klodzko-proba-sil-dyrektor-szpitala-kontra-starosta,8969,1.html

    nie chcę takiego burmistrza... nie liczy sie z ludźmi !....ale świetnie radzi sobie z salsą ;)

    Ps. Jellin pisze sie przez dwa L nie przez jedno ...

  • 2010-10-31 22:03:57

    gość: ~zwykly człowiek

    Gościu cały czas się powtarzasz.
    Jak radni nie popierali burmistrza to mogli zrezygnować z bycia radnymi i nie brać diet. Przynajmniej byliby porządnymi ludźmi. Teraz rezygnować z popierania ,jak obecny burmistrz ma małe szanse, zaiste szczyt ,szczyt odwagi.
    Sorry Mateusz za brak jednego L.
    Na marginesie salsa to bardzo fajny taniec.
    Nie będę polemizować z Tobą, gdyż poziom intelektualny nie ten. Szkoda czasu.

  • 2010-11-01 00:02:08

    gość: ~polaniczaniN

    Powtarzam sie bo nadal nie dałeś odpowiedzi , nie potrafisz odpowiedzieć dlaczego p. Łacki postąpił w taki a nie inny sposób zwalniając wbrew całemu personelowi dyrektora który potrafił wypracować ponad 4 ml zysku ... uważasz że było to takie prawe , godne i uczciwe ? konkretnie TAK ? / NIE ?
    niestety gdzie jest polityka tam sa układy i zwykli ludzie nie liczą sie , chyba że przychodzi dzień wyborów. Czy sie jest w SLD czy PSL ... bo chyba jest członkiem klubu radnych PSL ? ... a po raz pierwszy mandat radnego w 98' dostał z listy SLD.
    więc kto u władzy tam nie może nas zabraknąć. Gratuluje.
    zawsze zamiast polemizować ze mną ( mimo że nie ten poziom ) możesz tak jak to kolega wyżej polemizować sam ze sobą udając za kazdym razem kogoś innego. Ja też kończę już ta dyskusję bo do niczego ona nie prowadzi ...
    Tak samo jak ty w Netii ja także mam wolność wyboru...

  • 2010-11-01 01:13:18

    gość: ~myśliciel itd.

    Skąd wiesz, że jestem kolega, a może jestem koleżanka? A co do polemizowania z samym sobą. Nie pomyślałeś inteligencie jeden, że to podpucha, by rozpoczęła się na forum dyskusja?! Proszę, obecnie ciągle coś ktoś pisze i chociaż wiadomo co kto myśli o kandydatach. A swoją drogą. Kazdy kandydat jest politycznie związany z jakąś partią. Mlody kandydat na burmistrza, nie od dziś wiadomo, to pupil obecnego burmistrza. I co? Jak na to odpowiesz? Zapewne błyskotlkiwą znajdziesz odpowiedź.

  • 2010-11-01 01:23:46

    gość: ~polaniczaniN

    ... życze udanej kuracji.

  • 2010-11-01 01:28:05

    gość: ~myśliciel itd.

    W Twoim towarzystwie zapewne będzie udana!

  • 2010-11-03 10:10:04

    gość: ~ja

    Nie tłumacz się podpuchą. Za mało byłeś bystry/bystra i teraz kiepsko się tłumaczysz ..

  • 2010-11-15 20:34:40

    gość: ~gość 2 - też zwykły

    nie wiem co napisać - Mateusz nie jest moim kandydatem - ale tym bardziej Pan Łącki - jaka salsa jakie kijki!!! wina i igrzysk od wieków tak samo - pozdrawiam

  • 2010-11-16 20:42:53

    gość: ~pirania

    jelin to cymbal,tak jak reszta rady.tylko dlatego jeszcze pracuje w zuku bo gdyby nie wygral ostatnich wyborow to na zbity pysk by wylecial

  • 2010-11-16 22:37:36

    gość: ~myśliciel itd.

    Zgadzam się z przedmówcą! Tylko proszę, Drogi Panie, lub Pani nie podbierać pseudonimu "Pirani" piszacej w "NGG", ona jest jedyna i najwspanialsza!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-17 14:15:34

    gość: ~ciekawa

    (Do pirani )A dlaczego by wyleciał z zuku ?
    Nie miałam okazji go poznać , ale chętnie posłucham daleszej twojej wypowiedzi.
    Osobiście zastanawiam sie nad Panem Tetlakiem bo jakby nie patrzeć wole bezpartyjnych.

  • 2010-11-01 01:32:22

    gość: ~beata

    Tak czytam jak sie przekomarzacie i dziwi mnie pan który tak reklamuje Łąckiego, żeby posuwać sie do czegoś takiego ? podawać sie za kilka osób naraz ? To raczej powinno niepokoić.
    Gdzie dwóch sie bije trzeci skorzysta. Ja byłam na spotkaniu z Panem Tetlakiem i powiem tak: Bezkonfliktowy , miły, z odpowiednią prezencją , wychował sie tu.

    www.terazpolanica.pl

  • 2010-11-02 13:47:04

    gość: ~polaniczanka

    Przeczytalam sobie te wszystkie wczesniejsze dyskusje i mam pytanie. Gdzie pan Łacki byl dotychczas, dalczego pieniedzmi stowarzyszenie robi sobie darmowa reklame, te salsy wszystko jest ok , ale nasuwa sie pytanie czy po przegranych wyborach dalej bedzie sie udzielal w naszym miescie. Łacki to byle SLD teraz PSL ale obecnie zarejestrowany jako bezpartyjny. Smeszne czyzby sie wstydzil swoich korzeni. Pani Lidia jak mi dobrze wiadomo ma swoj dom w Polanicy wiec nie przyjechala tutaj specjalne na szoł pana Łackiego. Co do Jellina tez mam watpliwosci, gdzie byl kiedy podejmowano uchwale o tzw Malym Rynku albo sprzedazy i likwidacji przedszkola na Matuszewskiego . A teraz w pragramie nagle pojawia sie budowa nowego przedszkola to na cholere go likwidowano.Ma ciepla posadke w ZUK z pania Terlecka przy biurku Brawo

  • 2010-11-02 16:02:00

    gość: ~KWW POLANICA 2010.PL

    POLANICA MIASTEM DLA KAŻDEGO...
    POTRZEBUJEMY NOWEGO GOSPODARZA...
    CZAS NA ZMIANY...
    TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY...
    IDŹ I ZAGŁOSUJ...
    WYBIERZ NOWYCH...
    KWW POLANICA 2010.PL

  • 2010-11-02 17:21:40

    gość: ~wyprowadzona z nierównowagi

    ojej pracuje w ZUKU ( tam pracuje 700 osób -skandal ! zwolnic ich ! ) ma ciepłą posadkę ? pod trybunał stanu go ! w tym kraju nie da sie mieć normalnej pracy a jak sie ma to pewnie nieuczciwą ! , a to krwiopijca !a to łajdak ! i jeszcze pewnie wypłate dostaje ? niebywałe , niespotykane rzeczy sie tu dzieją. Sodomia end jej koleżanka Gomorja !
    komisje śledczą zwołać ! na stos ! o jej i jeszcze z panią Tarlecką w jednej firmie ! , toż to skandal ! Zawiadomie prokuratora ! CBA ! ABW ! HWDP! ZHP! ABS ! JP 100%. Tak to nie bedzie żeby ktoś miał ciepłe posadaki o nie !
    Boooooże coś Pooolske ( spiewajmy razem refren ) . Cóż za niegodziwiec !, zamiast uczciwie baloniki sprzedawać na deptaku , świecidełka to on prosze !
    Aż przeklne ! - motyla noga ! kurcze pióro !
    Zaparzę meliski bo sie zdenerwowałam.

  • 2010-11-02 17:33:04

    gość: ~polaniczaniN

    Krótka historia jednoosobowego fanklubu p. byłego starosty.
    gość: ~myślący (78.88.21.*)
    gość: ~myśliciel itd. (78.88.21.*)
    gość: ~obraza (78.88.21.*)
    gość: ~też myślący (78.88.21.*)
    gość: ~dzięki (78.88.21.*)
    gość: ~typek (78.88.21.*)
    gość: ~wyborca (78.88.21.*)
    gość: ~kolega (78.88.21.*)
    gość: ~kmiecio (78.88.21.*)
    gość: ~kulturalny (78.88.21.*)
    gość: ~polaniczanin (78.88.21.*)
    gość: ~koleżka (78.88.21.*)

    ...a na koniec nasz bohater narobił we własne gniazdo po czym zmienił płeć ... od teraz podpisuje sie jako koleżanka.
    tyle osobowosci a tylko dwa rodzaje płci do wyboru ;)

    Ps. w domu tez mówisz sam ze sobą ? czy tylko na forach ? ;)))

  • 2010-11-02 18:56:43

    gość: ~myślący itd.

    Nie wytrzymałeś i musiałeś się odezwać. Słuchaj, zejdź ze mnie bo mi duszno! Co do Geringowej, to masz złe wiadomości. Nie ma domu w Polanicy. przyjechała tylko na kilka chwil prosto z Brukseli i zaraz tego samego dnia wracała do Brukseli. Trzeba było przyjść na spotkanie, to byś się tego dowiedział geniuszu! Co do Stowarzyszenia Inicjatyw-Polanica Zdrój, to czy Łącki wygra czy nie, będzie ono nadal działać bo jest potrzebne. Widać to po ilości chętnych, którzy uczestniczą w imprezach stowarzyszenia!
    Łącki jest członkiem SLD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Żadnego PSL, czy bezpartyjny!!!!!!!!!!!!!!!Najpiewr zaciągnij informacji, a póżniej geniuszu pisz co Ci ślina na język przyniesie.

    P.s.: W domu zwracam sie do sebie w trzeciej osobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mam szacunek do swojej osoby.

  • 2010-11-02 21:41:43

    gość: ~marta

    Jasna sprawa ze Łącki musi wygrać. Taaaaaki burmistrz to lekarstwo dla umierającej Polanicy. Salsa to nie wszystko był także jazz był marszobieg oraz impreza dla młodych techno party i wiele innych w sumie grubo ponad dwa tysiące uczestników.A minęło dopiero kilka miesięcy od zarejestrowania stowarzyszenia i tyle już udało mu się zrealizować. Ma gość łeb na karku i wie jak rozkręcić nasze smutne miasto. Ciekawe co obecne władze zrobiły przez dwie ostatnie kadencje i tak wychwalany młody kandydat na burmistrza?????? bo raczej nie wiele tego było zresztą fakty mówią same za siebie.

  • 2010-11-02 22:01:47

    gość: ~polaniczaniN

    i tak was lubie ;) .. tyle radości w waszych postach ... tyle optymizmu ;)

    poprostu siedze czytam i płacze ...ale ze śmiechu ;)
    Widze panie Marta ma internet od Artura Bogusza ;) - mądry gość ! szacun arczi ! ;)
    Szkoda że Pani Marta nie pisała - taki starosta to nie było lekarstwo dla Kłodzka ;)
    Tak ogólnikowo , i tak z Kłodzka ;)... uuuuu bravo bravo ... co zrobił itd.
    Może pani Marta powie co zrobił pan starosta ( były ) że nie został ponownie starostą ?
    Nie zorganizował kursy dla Hackerów ? czy nie kupił kijków do Nordic Walking ? ;)
    Ale spoko ..cukrujcie cukrujcie ;) - tylko nie zabraniajcie mi sie z tego pośmiać ;)
    Ps. I tak kolega o wielu nickach bije wszystkich na głowe ;) te cięte riposty ... ta biegłość w sprawach Polancy... boszzzzzz
    Co do tego kim był pan Łacki .. to że zaczynała PZPR to da sie wybaczyć ;) ... a co do tego z jakiej listy startowal to proszę bardzo moje gejzery intelektu
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_%C5%81%C4%85cki <--- poczytali ? i co ? dalej twierdzicie że nic wspólnego z PSL nie ma ?
    Jest członkiem klubu radnych PSL .. a był SLD ;) ... jarek kaczka którego nie lubie powiedziałby - KOMUCH !
    Miłego wieczoru ;) państwu życze ;)

  • 2010-11-02 22:10:12

    gość: ~myśliciel itd.

    Facet ależ ty jesteś rozbrajający! Błyskotliwość u Ciebie równa się zeru bezwzględnemu!
    Co Ci ten Łącki zrobił, że masz na niego taką alergię? Powiedz mi inteligencie jeden, który starosta sprawował tę funkcje więcej niż jeden raz? Wiesz co? Radzę Ci poprawcować trochę nad intelektem, może poczytac trochę mądrych książek? Następnie możesz powrócić do pisania mądrości na portalach. Jak Cię czytam, to nie płaczę, ale wręcz rechoczę z głupoty tego co piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-02 22:21:54

    gość: ~polaniczaniN

    Gdybym nie był błyskotliwy nie skapnał bym sie że Łąckiemu słodzi jedna i ta sama osoba która występuje pod kilkoma nickami. Mi Łącki nic nie zrobił ...ale zapytaj pracowników szpitala w Kłodzku to ci powiedzą co im zrobił !!!!! wkleić linka ? bo może zapomniałeś ?

  • 2010-11-02 22:37:33

    gość: ~myśliciel itd.

    A ty ciągle z tym szpitalem! Zmien płytę bo nudno.

  • 2010-11-02 22:42:49

    gość: ~polaniczaniN

    to przykład władzy Łąckiego ! Przyjacielu ! ... takich rzeczy sie nie zapomina !..zwłaszcza jak sie przez tą władzę zostało dotkniętym !
    NIGDY WIĘCEJ ŁĄCKIEGO !

  • 2010-11-02 23:52:23

    gość: ~myśliciel itd.

    Bardzo cCę boli ten szpital. czyżbyś tam pracował?
    Jeżeli chodzi o środowisko szpitalne...dobrze zrobić czasem lekki przewiew. Łącki wiedział co robi! Myślę, że wiesz jako osoba inteligentna, co mam na myśli!

  • 2010-11-03 00:11:14

    gość: ~polaniczaniN

    jasne wiedział co robi ... miejsce dla kolezanki z partii ;) ... może jak ciebie kiedyś ktoś kopnie w dupe bo trzeba na twoje miejsce wcisnąć koleżanke z partii to poczujesz co to znaczy ! I teraz Łącki egzekutor będzie robił przewiez w UM polanica ? ... kogo wciśnie ? Jagódke ? ...rzygac sie chce...karierowicze rodem z PZPR. Lizesz mu tyłek codziennie czy tylko od wyborów ?
    Lącki to Łącki tamto ... w Kłodzku spalony to teraz tu znalazł klakierów i klepieta mu bo obiecał to i tamto... showmen.
    Boże uchroniłes Kłodzko od niego ..uchroń i Polanice . Amen.

    Kążdy ...tylko nie on. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-03 00:32:36

    gość: ~myśliciel itd.

    Dziwny jesteś. Wyobraź sobie, że mnie jako zwyczajnego szaraka "kopią w du...ę" i to nie raz. Nie mam pleców, więc i znajomości. A dlaczego popieram Łąckiego? Bo potrzeba Polanicy zmian! Tak, masz rację nie zrobi On nic, ale i nie pograży bardziej miasta. Obecna władza sieje spustoszenie, a gdyby o zgrozo burmistrzem został młody kandydat to chyba pozostaje tylko udać się na emigrację, bo będzie to koniec miasta, uzdrowiska i ludzi tu mieszkających.

  • 2010-11-03 08:21:28

    gość: ~polaniczaniN

    Dla Ciebie każdy jest dziwny kto nie głosuje na Łąckiego. Rozumiem że jako startujący na radnego z jego komitetu musisz klaskać , klepać i zachwalać. Siać wizje spustoszenia miasta, brakuje tylko plag egipskich do kompletu gdyby wygrał ktoś inny niż Łącki.
    Kopią cie w tyłek ? - dajesz się kopać to cie kopią. Popierasz Łąckiego bo gracie do jednej bramki...a nie bo Polanicy potrzeba zmian.
    Widzisz ? po kilku wymianach zdań przyznajesz mi racje pisząc cytuje :
    "Tak, masz rację nie zrobi On nic, ale i nie pogrąży bardziej miasta"
    Sam przyznajesz że twój kandydat nie zrobi nic !!!
    Szanowni forumowicze ! ( i tak was jest niewielu ) - kolega który startuje na radnego z ramienia byłego starosty przyznaje że jego kandydat nic nie zrobi!!!!!!!!!! fajnie ;)
    A gdzie ty widzisz spustoszenie w Polanicy ? popatrz co sie dzieje ! będzie nowy PARK , NOWY TEATR ! Inwestycje na ponad 22 ml zł ! wszystko pozyskane przez obecnie sprawujących władze ! a nie przez Łąckiego. Popatrz sobie na stronę urzędu miasta , na wizualizacje tego co będzie za 2 lata w Polanicy ! To wszystko rozpoczęła obecna władza miasta. Jeżeli widzisz dalej spustoszenie to powiem że to nie spustoszenie to remonty by nasze miasto było perłą wśród miejscowości uzdrowiskowych. Ja wiem o co wam chodzi towarzyszu Łącki - za dwa lata powiecie : patrzcie jak Polanica kwitnie za moich rządów ! ...najlepiej jechać na czyimś garbie ;)
    Każdy , powtarzam każdy - byle nie Łącki ! bo przecież jak sam mówisz - on nic nie zrobi!!! <- i tu sie z tobą zgadzam. Ja popieram swojego kandydata polaniczanina a nie kogoś kto sie tu tylko zameldował , kogoś kto przyjechał z pomysłami typu ruchome schody do kościoła
    A co do budżetu miasta to ma sie on bardzo dobrze.

  • 2010-11-03 20:26:23

    gość: ~myśliciel itd.

    Szkoda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie startuje na radnego! Co do peamów na temat obecnej władz i tego co zrobila.
    Rewitalizacja parku sieje spustoszenie(poczytaj Nową Gazete Gmin), nie uwzględniono w projekcie miejsc dla niepełnosprawnych! Zapomniano również o kawałku ulicy, dzięki temnu wejście do parku będzie gdzie indziej. ZApomniano o muszli koncertowej! Polanica jest jednym wielki placem budowy. Włodarze wysprzedają co się da by postawić kolejny budynek! Dzięki przewgranym procesom sadowym naszego włodarza, trzeba rzygać milionami by jest splacić. Wymieniać dalej?
    A rewitalizacja jako taka, to żadna zasługa obecnej władzy, poczytaj inteligencie ile uzdrowisk dostało na nią pieniądze! A najlepiej weź brom, bo do wyborów się skichasz z nerwów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-03 21:51:44

    gość: ~polaniczaniN

    wiesz ? ciekawy z ciebie przypadek ;) co czytam jakiś Twój wywód to płacze ze śmiechu.
    Co ty wypisujesz ? ... za dużo herbaty z bielunia ?
    Sam przyznajesz że Łacki nic nie zrobi ;) - wiec jak chcesz mnie przekonać ?
    Z twoimi wynurzeniami spokojnie mógłbys dostać fuche jako dziennikarz śledczy NASZEGO DZIENNIKA.

  • 2010-11-03 21:56:21

    gość: ~myśliciel itd.

    Jesteś osłabiający. Jaki twój zawód? Komiwojażer? Bo umiesz gadać, by gadać.
    I nie płacz tak ciągle, bo cię zaleje chłopie!

  • 2010-11-03 10:08:12

    gość: ~ja

    I jak? Ciężko tak z jednym nickiem i jednym IP, prawda? Od razu mniej komentów pozytywnych p. Łącki dostaje :)))

  • 2010-11-03 23:41:34

    gość: ~myśliciel itd.

    Wcale nie ciężko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-02 22:54:19

    gość: ~Marta

    mnie interesuje to co sie dzieje w Polanicy a ty cały czas jak jakiś namolny typ o kłodzku piszesz. ja wiem co zrobił i co dalej robi p. Łącki i dlatego duży szacunek dla tego Pana. A tak na marginesie to z tego co wiem w radzie powiatu jest także ma tez spore uznanie wśród kłodczan. Dlatego jak chcesz o czymś pisać to może trochę ogarnij temat i przygotuj sie odpowiednio.

  • 2010-11-02 23:32:08

    gość: ~polaniczaniN

    droga Marto jakby cie intyeresowało co sie dzieje w Polanicy pisałabys z Polanicy a nie z Kłodzka ;) jeżeli wiesz co zrobił w kłodzkim szpitalu to może mi to ktos w końcu wytłumaczy ? ...
    Ogarnąłem sie aż za nad to ;) i jestem przygotowany bardziej niz ci sie wydaje ;)

  • 2010-11-02 22:10:26

    gość: ~polaniczaniN

    Kolego ja zawsze podpisuje sie tym samym nickiem ... nie znam pani geringowej osobiscie . Wiem co robi i kim jest ... ale jakos mnie to nie interesuje .. w przeciwienstwie do ciebie mam jeden nick ;) wiem ze dla ciebie - człowieka o wielu osobowosciach i tylko dwóch płciach moze byc to niezrozumiałe ;) Nie pisałem nic o Geringowej i domu w Polanicy ... nie mierz swoją miarą ;) ... nie pisałem nic o stowarzyszeniu iniciatyw ... nie interesuje mnie to .. niech każdy robi swoje ;)
    i Uwaga powtórze sie ! ;) - a dlaczego Pan Łącki juz nie jest starostą ? był za dobry dla mista Kłodzka ? ... a może kłodzko za złe dla Pana Łąckiego ? ... może w Polanicy sie uda o jakieś korytko zahaczyć ;)...

  • 2010-11-04 11:25:45

    gość: ~polaniczaniN

    Słuchajcie ;) ...skończmy już te gadanie kto jest jaki. Do niczego to nie prowadzi.Niech każdy zagłosuje według swojego sumienia i racji. Nie mówmy ze ten jest za młody , za gruby , za bardzo partyjny...
    Jeżeli wygra p, Łącki i miasto zakwitnie , to osobiście przeproszę p.Łąckiego za to że w niego nie wierzyłem czy że miałem wątpliwości co do jego kandydatury. Obiecuje wam to! ... przyjdę i przeproszę.
    Jeżeli wygra młody i miasto zacznie "żyć" - wy zróbcie to samo.
    Ale nie snujmy co będzie - bo tego nie wiemy. Każdy ma swojego kandydata, moim był p.Kłonowski ale niestety zrezygnował.
    Zdajmy sobie sprawę z tego że za prace jakie odbywają sie w Polanicy , remont parku, teatru to zasługa obecnego burmistrza. Co pokaże jego następca ? Zobaczymy i ocenimy.
    Jeżeli wygra obecny burmistrz - to uszanujmy to bo taka widać była wola większości mieszkańców Polanicy.
    Powodzenia dla pozostałych kandydatów. Niech wygra najlepszy

  • 2010-11-04 21:08:49

    gość: ~myśliciel itd.

    Widzę, że przyjąłeś radę i wziąłeś brom! Od razu milej sie zachowujesz. Gratulacje. Podpisuje się pod twoimi słowami kolego: niech wygra najlepszy!

  • 2010-11-04 21:17:31

    gość: ~polaniczaniN

    brom obniza libdo a nie agresje ;)

    Jeżeli obu nam leży na sercu dobro Polanicy to myśle że nie ma sie co ścierać.
    Pozdrawiam i przeraszam wszystkich którzy poczuli sie urażeni moimi wypowiedziami.

  • 2010-11-04 21:26:00

    gość: ~myśliciel itd.

    Rzeczywiście, brom obniża lipido! Sorry.
    Coś ty tak nagle zrobił się miły? I doprawdy skąd wiesz, że jestem płci męskiej?
    Swoją drogą fajny z ciebie gość, masz charyzmę! moze się kiedyś spotkamy.
    Również proszę o wybaczenie niektórych moich wypowiedzi.

  • 2010-11-04 22:31:53

    gość: ~polaniczaniN

    Ja zawsze jestem miły ;) tylko czasem wypowiadałem sie zbyt ostro...
    Przepraszam ale wiesz zdenerwowało mnie to że podajesz sie w postach jako kto inny za kazdym razem.
    Życze spokojnej nocy.

  • 2010-11-17 21:20:10

    gość: ~pięknie

    Piękna debata ! ;) Terlecki górą !!! Pozamiatał Łąckiego i Pana Radnego z przedszkola;)
    Wygra ! w pierwszej turze ! Nikt go nie zagiął ! Pan Łącki miał tylu klakierów ale niestety oklaski nie zagłuszą przewagi obecnego burmistrza.
    Co do pana od przedszkola i singapuru - ma pan racje w jednym- Łacki = zwolnienia w urzędzie miasta i przyjmownie swoich ziomków ( partyjnych również ) Bravo Jurek !

  • 2010-11-17 22:04:27

    gość: ~myśliciel itd.

    Debata rewelacyjna. Łącki pokzał kto powinien rządzić Polanicą! Zapewne wygra w I turze. A Terlecki? Cóż, jak zwykle obecanki cacanki. Mydlenie oczu i zaklamywanie prawdy! Jego buta poniesie go do nieuniknionej porażki! Co do pozaostałych kandydatów, to Pan Modliński się marnuje! Powinien zostać przedszkolanką, na tym zna się najlepiej!

  • 2010-11-17 23:19:28

    gość: ~ona

    ty już sie tak nie udzielaj - czytałam wyżej i wiem o co chodzi z tym IP myślicielu ;) Łącki pokazał że Terlecki wymiata nim jak chce. ;))) Bravo Jurek ! Bravo
    Poezja to zbyt mało powiedziane ! To było piękne , szybkie, krótkie i na temat ;)
    To co Łącki zarzucał Terleckiemu okazało sie tym co sam klepnął jako starosta!!!!!!!
    Porażka !!!!!!!!!! Łącki opowiściami o budynku z 10 piętrami skompromitował sie na całego.
    Wygra Terlecki !
    Kłodzkii Showmen sie jakoś nie popisał ;) ,mimo że klakierzy klepali jak sekretarzowi w PZPR ;)
    Jurek wygra -jestem pewna ! Każdy kto był wie kto był zwycięzcą tej debaty - i nie był to Łącki !- brawa dla Tarleckiego, wspaniałe widowisko ;), aż serce sie raduje ;)

  • 2010-11-17 23:29:51

    gość: ~myśliciel itd.

    Chyba byliśmy na innych debatach. Ta, na której ja byłem pokazała jasno, może wygrać tylko jeden i jest nim Łącki! Obecny Burmistrz oprócz pytań ponizej pasa pokazał jeszcze wyjątkową bute i perwność siebie. Czym się pogrążył. Czas na zmiany!

  • 2010-11-18 06:48:43

    gość: ~ja też

    choćbyś tupał , krzyczał ze złości to i tak nic nie zrobisz. Faworytem był obecny burmistrz, który był bardzo pewny siebie, zdecydowany, konkretny i świetnie przygotowany.
    A jakie to było pytanie poniżej pasa ? konkretnie myślicielu !
    Pewność siebie to zaleta a nie wada. Pewnośc siebie to przede wszystkim świadomość własnej wartości oraz posiadanej wiedzy.
    Szkoda mi was bo zachowujecie sie jak w PZPR , klepiecie nawet jak Łącki pierdnie, klepiecie jak nie odpowiada na pytania tylko gada by gadać.
    Brawo Panie Burmistrzu! Showmen Łącki niech zajmuje sie dalej emerytami i swoim stowarzyszeniem założonym bardziej na potrzeby kampani. Jako starosta nie zrobił dla Polanicy NIC ! , i teraz też nie zrobi.
    Piękna debata , poprostu piękna ;)

  • 2010-11-18 21:54:59

    gość: ~mysliciel itd.

    Szkoda mi ciebie. Terlecki jest skończony. Gadał głupstwa i nie mówił całej prawdy. Jechał do zarzygania z tą rwitalizacją, która nas mieszkańców będzie sporo kosztować, bo pan Burmistrz wielki wódz zapomniał o miejscach dla niepełnosprawnych!!!!!!!!!W swoim wywodzie jak to Polanica jest piękna a jego władza cudowna, zapomniał dodać o przegranym procesie ze spóldzielnią. Kosztował on ponad milion złotych! Czyli każdego mieszkańca kosztuje ten wybryk Burmistrza ponad 400 złotych!!!!!Nie mówił o drogiej wodzie, której koszty są zawyżone!
    Łącki wie co mówi i wie co robi. Co zrobił jako starosta? Dzięki niemu młodzież z regionalnej szkoły tutystycznej w Polanicy do dzisiaj jeździ na wymiany do Włoch, Austrii i Francji! A co Terlecki zrobił dla miasta? Tylko go zabetonował, zadłużył i zapuścił brudem!
    Łącki na burmistrza nie staruje z ramienia SLD tylko ze stowarzyszenia bufonie!Radzę czytać ze zrozumieniem dane o kandydatach!
    Łącki kulturą pokozał, kto nadaje się na włodarza miasta! A Terlecki? Co za brak ogłady, wyjeżdzać z pytaniem o sprawy sądowe, umorzone do Pana Tetlaka. Na szczęście trafił na kulturalnego rywala jakim jest Tetlak, inny odwinąłby mu w twarz za taką potwarz.
    Łącki wygra i to w I turze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-18 10:00:28

    gość: ~jimmy

    witam wszystkich.
    ladne kwiatki tu sadzicie, zachwalacie ,klocicie sie o ludzi ktorzy nic nie zrobia w dalszym ciagu dla naszego miasta jak tylko beda krasc dalej.taki pan terlecki co zrobil oprocz sprzedania polowy miasta razem z ksiezulkiem naszym kochanym. mateuszek sie nie liczy wogole, w moim odczucicu to tchorz,startuje na burmistrza i radnego ???mateusz zdeje sobie sprawe z tego ze jak polegnie to go z zuku wywala na bruk bo tylko tak dostal te robote!!!!zostal radnym i zuk go przyjal!! pan modlinski??? jest mlody moze moglby cos zrobic dla miasta-przyklad w szczytnej- mlody burmistrz i wiele zdzialal,ale nie wydaje mi sie by sobie tu poradzil. lacki napewno by rzadzil lepeij niz ten obecny dzieciol. ale problem nie lezy w burmistrzu tylko w radzie miejskiej to za sprawa rady terlecki rozwinal skrzydla bezkarnosci,to rada miejska zlozona z jelina bilana stepka i innych pozwolila mu na to wszystko,to na radnych lezy odpowiedzialnosc za ten syffff w tej samej mierze co na terleckim!!!!a jakich mamy kandydatow????smiech na sali sajfert klaudiusz????prosze was,radoslaw siemaszko????kaziu janowicz????startuje co rok wybory z miernym skutkiem takim samym jakim rzadzi rozlewnia!neuman???juz raz rzadzil mzk.............no comments to radnych powinnismy wybierac z rozwaga,bo pozniej efekt jest taki ze radni jak potulne owieczki oddaja glos decydujacy burmistrzowi.jakim prawem????!!!!!wiecie ilu byloby chetnych na radnego gdyby to byla funkcja spoleczna bez wynagrodzenia????? 0,0% moze by sie znalazlo dwoch trzech.pozdrawiam i duzo tlenu do myslenia!!!

  • 2010-11-18 10:52:04

    gość: ~pytanie mam

    Jimmy . Twierdzisz że jelin to tchórz bo startuje na radnego i burmistrza.
    Zauważ że Łącki też startuje na burmistrza i do rady powiatu. to też tchórz ? idąc twoim tokiem rozumowania to pewnie tak.

    Dla przypomnienia rządów Pana Łąckiego - komentarze z Kłodzka
    http://wroclaw.naszemiasto.pl/forum/watek/36153,4099,139208,fwid,fkid,fodpid.html

    Pan Modliński mówił prawdę - Łacki to czystki i kolesiostwo partyjne które za nim ruszy do UM Polanica i tu sie z nim zgadzam.
    Dlaczego ktoś miałby wywalać jelina z pracy ? może konkretnie coś powiesz co takiego zrobił. Mam wrażenie że tam pracujesz i wiesz co nie co, podziel się więc spostrzeżeniami, a nie walisz ogólnikami. Sam sobie przeczysz w swojej wypowiedzi tzn. piszesz że problem nie lezy w obcnym burmistrzu a radzie po czym puentujesz że jednak burmistrz jest odpowiedzialny za jak to nazywasz syffff. Zdecyduj sie : rada? burmistrz ? wszyscy razem ?
    Kolejna sprawa - nazywając kogoś złodziejem , mówiąc że kradnie a nie mając na to dowodów stawiasz siebie w niezbyt dogodnym świetle.
    Niestety muszę sie zgodzić z przedmówcami - debatę wygrał Terlecki.
    Ale i tak kibicuję panu Tetlakowi. Wczoraj pokazał klasę i rozwagę.
    Smarujesz kandydatów na radnych-co masz do klaudiusza? - trzeba było samemu kandydować , a może kandydujesz?
    Zachwalasz Pana Modlińskiego , przecież po wczorajszej debacie nie ma szans. Gadał głupoty , nie odpowiadał na konkretnie zadawane pytania, to była kompromitacja. A gdy na pytanie co zrobił dla polanicy odpowiedział : turniej na orliku ,to cała sala wyła ze śmiechu.
    Kto został ? Tetlak.

  • 2010-11-18 18:08:05

    gość: ~wyborca

    Polanica chce zmian, zmian radnych , burmistrza. Bez tego nic sie nie zmieni. Terlecki sprzedal Zaczykowi grunty gdzie znajduje sie obecnie letni tor saneczowy i bedzie tak sprzedawal jeszcze kolejne kadencje. Koniec z tym, my juz go nie chcemy. Radni- bezradni wieruszka Terleckiego. Puchniak z komitetu Terleckiego ma sprawe w Prokuraturze w Klodzku o przywlaszczenuie powierzonego mnienia w postaci pieniedzy w kwocie 421.946,63 gr zl na szkode Wspolnoty MIeszkaniowej "Nasz Dom" w okresie od pazdziernika 2006 do Kwietnia 2009. Ptaszkowa gdyby nie kosciol nigdy by nie zostala radna.Telecki gdyby nie Szulc i inni z PO to dzisiaj nie moglby poszczycic sie zadnymi dotacjami z uni. Jak czytam, ze jestesmy liderem w pozyskiwaniu srodkow unijnych , ze sukces goni sukces, , ze rozwoj Polanicy odbywa sie w harmonii z natura , bez niszczenia krajobrazu i zbytniego zageszczenia zabudowy to wlosy sie jeza, ze jeszcze Terlecki ma tupet wydawac takie teksty w swojej ulotce wyborczej. To wlasnie wychodzi jego buta i arogancja. 8 lat temu Ptaszkowa byla bezrobotna i zatrudnil ja Mazurkiewicz w MCK zeby lepiej wygladalo i co dzisiaj Kierowniczka Pieniawy, Jellin tez zaraz dostal ciepla posadke w ZUK . Wiadomo , ze jak ktos jest radnym nie mozna takiej osoby zwolnic musialby sie rada miejska zgodziec . Jellin co on zrobil przez osiem lat dla Sokolowki , 8 lat temu dostal sie dzieki nazwisku swojego ojca. Bedzie z prezesem Janowiczem robil sekcje sportowe , a dlaczego do tej pory nie zrobili, a Modlinski zrobil , nie jako radny i widac ze mozna. Jellin do tej pory sie uczy, a ma 29 lat , wieczny student, w Klodzku , ale studia za miedza, bez wysilku. Łacki to show man ,chce dorobic kilka tlustych latek do przyszlej emeryturki i tyle i wlsnie po to zalozyl Stowarzyszenie to jego narzedzie wyborcze.Dobrze mui powiedzieli, gdzie byl do tej pory. Z tego co widac to nigdy nie myslal o Polanicy i teraz sobie przypomnial. Modlinski to prawda pierwsza czesc mu nie wyszla, ale druga byla juz dobra. Powiedzial przynajmniej prawde. Chlopak nie siedzi w polityce to widac, reszta to stare wyjadacze , pwenie nie pierwsza ich debata. Tetlak wyszedl z klasa jak mu Terlecki powiedzial o zarzytach w sadzie. Jego zona swietnie prowadzila Biro Promocji Miasta, znala 4 jezyki , ale nie mogla sie dogadac z urzedem. WYjechala z Polanicy i tak bedzie z nasza mlodzieza , do czego maja wracac , chyba tylko z sentymentu. Atak na MOdlinskiego, chyba mu zazdrosci Jellin , ze wyksztalciuch, studia doktoranckie , specjalista a Jellin co w internecie , zadnych jego publikacji nie mozna poczytac,, a Tetlaka artykuly sa i Modlinskiego publikacje tez . Wystarczy wpisac nazwisko. Przemyslaw Les tez po nazwisku, mamusia w urzedzie a mowia ze na sesjach" ani me ani be". Wybierzmy nowych, niezaleznych,takich ktorzy beda mieli swoje zdanie, pomysl na Polanice, inicjatywe, pomysly. Dla mnie duet Tetlak - Modlinski bylby najlepszy. Doswiadczenie i mlodosc

  • 2010-11-18 18:08:08

    gość: ~wyborca

    Polanica chce zmian, zmian radnych , burmistrza. Bez tego nic sie nie zmieni. Terlecki sprzedal Zaczykowi grunty gdzie znajduje sie obecnie letni tor saneczowy i bedzie tak sprzedawal jeszcze kolejne kadencje. Koniec z tym, my juz go nie chcemy. Radni- bezradni wieruszka Terleckiego. Puchniak z komitetu Terleckiego ma sprawe w Prokuraturze w Klodzku o przywlaszczenuie powierzonego mnienia w postaci pieniedzy w kwocie 421.946,63 gr zl na szkode Wspolnoty MIeszkaniowej "Nasz Dom" w okresie od pazdziernika 2006 do Kwietnia 2009. Ptaszkowa gdyby nie kosciol nigdy by nie zostala radna.Telecki gdyby nie Szulc i inni z PO to dzisiaj nie moglby poszczycic sie zadnymi dotacjami z uni. Jak czytam, ze jestesmy liderem w pozyskiwaniu srodkow unijnych , ze sukces goni sukces, , ze rozwoj Polanicy odbywa sie w harmonii z natura , bez niszczenia krajobrazu i zbytniego zageszczenia zabudowy to wlosy sie jeza, ze jeszcze Terlecki ma tupet wydawac takie teksty w swojej ulotce wyborczej. To wlasnie wychodzi jego buta i arogancja. 8 lat temu Ptaszkowa byla bezrobotna i zatrudnil ja Mazurkiewicz w MCK zeby lepiej wygladalo i co dzisiaj Kierowniczka Pieniawy, Jellin tez zaraz dostal ciepla posadke w ZUK . Wiadomo , ze jak ktos jest radnym nie mozna takiej osoby zwolnic musialby sie rada miejska zgodziec . Jellin co on zrobil przez osiem lat dla Sokolowki , 8 lat temu dostal sie dzieki nazwisku swojego ojca. Bedzie z prezesem Janowiczem robil sekcje sportowe , a dlaczego do tej pory nie zrobili, a Modlinski zrobil , nie jako radny i widac ze mozna. Jellin do tej pory sie uczy, a ma 29 lat , wieczny student, w Klodzku , ale studia za miedza, bez wysilku. Łacki to show man ,chce dorobic kilka tlustych latek do przyszlej emeryturki i tyle i wlsnie po to zalozyl Stowarzyszenie to jego narzedzie wyborcze.Dobrze mui powiedzieli, gdzie byl do tej pory. Z tego co widac to nigdy nie myslal o Polanicy i teraz sobie przypomnial. Modlinski to prawda pierwsza czesc mu nie wyszla, ale druga byla juz dobra. Powiedzial przynajmniej prawde. Chlopak nie siedzi w polityce to widac, reszta to stare wyjadacze , pwenie nie pierwsza ich debata. Tetlak wyszedl z klasa jak mu Terlecki powiedzial o zarzytach w sadzie. Jego zona swietnie prowadzila Biro Promocji Miasta, znala 4 jezyki , ale nie mogla sie dogadac z urzedem. WYjechala z Polanicy i tak bedzie z nasza mlodzieza , do czego maja wracac , chyba tylko z sentymentu. Atak na MOdlinskiego, chyba mu zazdrosci Jellin , ze wyksztalciuch, studia doktoranckie , specjalista a Jellin co w internecie , zadnych jego publikacji nie mozna poczytac,, a Tetlaka artykuly sa i Modlinskiego publikacje tez . Wystarczy wpisac nazwisko. Przemyslaw Les tez po nazwisku, mamusia w urzedzie a mowia ze na sesjach" ani me ani be". Wybierzmy nowych, niezaleznych,takich ktorzy beda mieli swoje zdanie, pomysl na Polanice, inicjatywe, pomysly. Dla mnie duet Tetlak - Modlinski bylby najlepszy. Doswiadczenie i mlodosc

  • 2010-11-18 22:03:06

    gość: ~myśliciel itd.

    Zgadzam się Tetlak podczas wczorajszej debaty wiele zyskał. Facet ma klasę i nerwy ze stakli. A Modliński. Cóż, może i wyszkształcony, może i doktor ale zero błyskotliwiści. Zakończył debatę jako "PAn przdszkolanka". Wypadł blado i mało inteligentnie.
    Lepiej niech się rozwija naukowo, bo publicznie tylko budzi śmiech!

  • 2010-11-19 17:33:44

    gość: ~mieszkaniec polanicy

    Środowa debata w polanickim kinie byla nie lada wydarzeniem. Dzięki Bogu wyszło na jaw jakim człowiekiem jest kandydat na burmistrza pan Łacki, który okazał sie bawidamkiem cwaniakiem i oszustem Teraz roznosi te swoje gazetki po calej Polanicy i mysli ze cos zyska Mam nadzieje ze niektórym osobom oczy sie otworzyły aby na niego nie głosowaca Ci co byli zdecydowane na nie dl Łackiego od początku utwierdzili się w tym przekonaniu. Pan Tetlak pełen spokój pomimo takich oskarżeń i wydaje mi się, że człowiek godny zaufania Pan Jellin zachował opanowanie i nawet niezle mu poszło, choc nie jestem do konca przekonany czy to nie teylko taka gra bo jak wiele ludzi pisze to przez 2 kadencje bedac radnym z Sokołowki nawet nie ma tam konkretnego placu zabaw dladzieciaków ani nawet trawiastego boiska ani zadnej alternatywy dla mlodziezy, gdzie moglaby spędzac swoj wolny czas i rozwijac swoje zainteresowania. Pan Terlecki super przygotowany chyba wiedział co przeskrobał i jakie otrzyma pytanie Nie ma sie co dziwic ze tak dobrze wybadł skoro jest burmistrzem przez 2 kadencje i ma dostep do wszystkich dokumentow i wie o wszystkim co sie dzieje w miescie Pan Modliński troche polegl na tej debacie ale zakończenie miał rewelacyjne wszyscy bili brawo zwolenninicy jak i przeciwnicy Nie wiem czemu ludzi dziwi ze tak broni przedszkola Skoro ma tam dzieciaki to chyba noramlne Jakby byly szkole to tez pewnie bronilby szkoly idt. Nie wiem czemu sala tez smiala sie z tego turnieju piłkarsiego Odbyl sie i wszyssy byli zadowoleni Choc nie jest radnym i mieszka tu niedlugo a cos facet zorganizowal Pan Jellin chce utworzyc sekceje sportowe na Orliku a czemu jako radny nic nie zrobil Przeciez Orlik juz jakis czas jest w naszym miescie

  • 2010-11-19 19:28:01

    gość: ~mama

    Chciałabym wypowiedzieć się na temat naszego przedszkola. Jest to najdroższe przedszkole w okolicy. Opłata stała do czasu zmiany uchwały przez pana Modlińskiego to było 191 zł miesięcznie plus wyżywienie plus zajęcia dodatkowe jak angielski, rytmika, teatrzyk itp, 5 godzin czyli minimum programowe wynosiło 130 zl miesiecznie. I nie wazne bylo czy dziecko chodziło, czy nie trzeba było to zapłacić. Dzisiaj po zmianie uchwały, za 5 godzin nie placisz nic, masz w kieszeni 130 zł. Jka dziecko choruje - NIE PŁCISZ. Czy to dużo, czy mało niech kazdy sobie na to pytanie odpowie. żeby było śmieszniej nasza władza nie dała się skrzywdzic, 5 godzin za darmo sa od godziny 7.00 do 12.00. Obiad przesuneli z 11.30 na 12.15 i tak rodzic jak chce zeby dziecko zjadlo to placi za ta godzine 2.67 zl. żeby Urzad Miasta dalej wyszedł na swoje po zmianie ustawy 1 godzina wynosi 2,67 zl , czyli jak masz dziecko od 7.00 do 15.00 to i tak płacisz 168 zł plus wyzywienie plus zajecia dodatkowe ( w tym masz 5 godzin darmowych). Rodzice z Modlińskim na czele wywalczyli ta uchwałe , ktora i tak sie im należała , trwało to 9 miesiecy. Trzeba było wystepowac na sesjach, pisać pisma o zmianę uchwały i to robił Modliński. Z jego pracy i determinacji korzystaja teraz wszyscy rodzice 100 dzieci. Kolejne plany naszego Urzedu to przeniesienie Miejskiego Centrum Kultury do teatru, biblioteki do MCK,sprzedaz przedszkola i przeniesienie dzieci do biblioteki. Oszczednosci dla Urzedu w postaci, intendentki,konserwatora, kucharek, przedszkolanek itp. A miejsc napewno nie bedzie na 100 dzieci. Dlatego tez powstaly dwa prywatne , do ktorych urzad miasta i tak doklada 75% wiec po co bylo likwidowac przedszkole na Matuszewskiego i sprzedawac pani TULI, zeby stało i niszczało. O to tez walczył pan Modliński, z rodzicami, z dyrekcja i na razie odstapili od tego pomyslu. Rodzice postulowałi,żęby płacic defato za te godziny , które dziecko przebywa w przedszkolu, ale Terlecki powiedział, że nie ma takiej możliwoś jak to liczyc, chyba,żę założyć dzieciom czipy (protokół z sesji ). To jest właśnie polityka prorodzinna naszego miasta. Zabrać becikowe polityka PO. Władza nie ma wogóle pomysłu na to, żeby zachecić mlodych żeby chcieli mieć dzieci. Jesli dwojka dzieci w przedszkolu to wydatek okolo 640 zl, a gdzie jakies zajecia w MCK gdzie tez sie płaci. Tylko czekac jak bedzie realizowal swiej plany, juz widac jak remontuje dach przedszkola, nowe okna wstawione na wakacjach . Czekac tylko jak wystawi do licytacji. Nam rodzicom zostana do wyboru prywatne przedszkola i one beda dyktowac warunki- patrz cene. A kogo bedzie na nie stac to sie okaze. Jak Modliński walczyl o przedszkole to Jellin nie protestowal,nie bronił a teraz w pragramie ma budowa nowego przedszkola z grupa żłobkową, plac zabaw na terenie Edukatora . Nie wierzmy w to, że ktos kto nie ma dzieci to rozumie , a nasi radni , albo nie mają (Jellin, Ptaszek, Les, Krawczyk), albo juz zapomnieli, że mieli i był wybór (przedszkole na Matuszewskiego, na Wojska Polskiego, kolo rozlewni, na sokołówce). To tyle

  • 2010-11-19 20:24:39

    gość: ~po debacie

    Ktoś wcześniej już napisał - dość obrażania , niech wygra lepszy. Po co więc znowu z pod tego samego IP piszesz jako różna osoba ? Panie Modliński ? to Pan tak bluzga na wszystkich w koło ? Była debata - wnioski wyciągnięte - po co sączysz jad ?
    Lecz sie Pan - tego niekt prócz Pana nie czyta !

  • 2010-11-19 21:10:45

    gość: ~zOSKA

    mOIM ZDANIEM tERLEckiemu juz wystarczy burmistrzowania,niech sie zajmie czymś innym,tylko obiecuje,a potem nic nie robi.a w ogole to arogant i tupeciarz. Łącki bawidamek,,robi z siebie showmana.Nawet się wybronić nie potrafi.Dobrze mu Terlecki dołożył. Jellin gdyby nie nazwisko to chyba radnym nigdy by nie był.Niektórzy myśla,że na ojca Jellina głosują????Cała ta 3ka jest do lipy.
    Modlinski trochę sie zamotał,ale końcówka była super. Zazdrościcie mu,że tyle osiągnął. Położyłby na łopatki niejednego. Nie jest powiązany politycznie w żadne układy,może jest niedoswiadczony jako samorządowiec,ale na pewno duzo by zrobił.Jest uczciwy,otwarty na ludzi.A to chyba duzo.
    Tetlak człowiek z klasa,doswiadczony i byłby dobrym gospodarzem Polanicy.Ja stawiam na te 2kę Modlinski i Tetlak.

  • 2010-11-19 21:53:41

    gość: ~mysliciel itd.

    Ulica mówi, że debate wygrało dwoch kandydatów: Łącki i Tetlak. Łącki zabłysnął tym jak dokopał Terleckiemu z drogą dojazdową do ScM, a Tetlak jak wybrnął z pytania o proces sądowy.
    Terlecki jest skończonyy! Mijał sie z prawdą. I czarował społeczeństwo. A jego dziesiejszy wybryk skresla go zupełnie Wywiesił baner , na "zielonym domku", w którym pisze, że liczą się tylko Terlecki i Jellin innym dziękujemy! Co za obraza wyborcy!
    Co do osoby, ktora pisała gdzieś tam wcześniej, że Jellin kandyduje do RM, a Łącki do RP. Pan Modliński oraz jego żona również kandydują do RM!

  • 2010-11-22 21:37:13

    gość: ~myśliciel itd.

    No i proszę! II tura a wniej: Terlecki i Łącki. Zdaje się, że mieszkańcy mają dość obecnego włodarza i jego nieszczenia miasta.
    Łącki wygra!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-23 15:08:38

    gość: ~rafi

    Gdyby mieli dość to Łącki miałby więcej głosów. A czy Ącki dostał sie do powiatu ? Bo startował do rady powiatu i na burmistrza Polanicy. Widać sie nie może zdecydować kim chce być ;)) wazne żeby korytko było.

  • 2010-11-23 16:47:55

    gość: ~klodczanin

    Łącki w Kłodzku nie ma czego szukać , tu sie juz na nim poznali. Obiecywał , cukrował , i skonczyło sie na niczym. Kilka razy chciano go odwołac ze stanowiska starosty o czym można zresztą poczytać na wikipedii wpisując jego imię i nazwisko.
    Dużo mówi , dużo obiecuje , ale mało robi a raczej nic nie robi. Jeszcze zapłaczecie jeżeli zostanie u was burmistrzem... czego wam nie życze

  • 2010-11-23 22:43:42

    gość: ~myśliciel itd.

    Ty lepiej zajmij się swoim miastem. Za cztery lata cieńko będziecie piszczeć po rządach waszego włodarza!
    Łącki startował do RP i się dostał! I co z tego? Szpytma też startował i na burmistrza i na radnego.
    A co do odwoływania starosty, to każdego odwolują na tym stanowisku kilka razy, to normalka.
    Płakać to my będziemy jak wygra Terlecki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Łącki wygra, mieszkańcy Polanicy mają dość i mądrze wybiorą!

  • 2010-11-24 21:04:56

    gość: ~myśliciel itd.

    Chyba będzie trzeba odszczekać te pochwały na Łąckiego. Taki sam on jak Terlecki. Mówi się, że za głosy chce Jellina zrobić wiceburmistrzem!!!!!!!!!!Co za zakłamanie!

  • 2010-11-27 12:57:40

    gość: ~do myśliciela

    Łąckiemu to powiedz

  • 2010-11-27 21:56:48

    gość: ~myśliciel itd.

    A żebyś wiedział, że powiem he,he.

  • 2010-11-28 14:41:08

    gość: ~mieszkaniec polanicy

    Widzę, że dyskusja na forum dalej się toczy Ja też słyszałam, że p. Jellin ma obiecane stanowisko i wiele innych osób też. Łącki już rozdaje karty no i stanowiska w urzędzie a jeszcze w nim nie zasiadł Ciekawe co będzie później wyczyniał jeśli przejdzie, czego ani sobie ani mieszkańcom nie życzę Wybór mieszkańców Polnicy ludzi do Rady Miasta też wiele pozostawia do życzenia. Znów zostały wybrane te same osoby z tylko małymi zmianami, a później mieszkańcy się dziwą, że w Polanicy nic się nie dzieje. A jak się ma dziać skoro nie dokonuje się żadnych zmian personalnych W końcu od tego to zależy i należałoby rozpocząć, aby Polanica ruszyła do przodu Ja mam tylko nadzieję, że do następnej niedzieli ludzie przejrzą na oczy, może mróz dopomoże:)) i nie oddadzą swojego głosu na ŚCIEMNIACZA ŁĄCKIEGO.

  • 2010-11-29 00:50:52

    gość: ~myśliciel itd.

    Ale i nie oddadzą na Terleckiego! Pod jego rządami czeka nas stopniowe niszczenie miasta. To straszne, że trzeba wybierać mniejsze zło. Co do radnych to się zgadzam. Przewietrzenie było małe. Radny w postaci Puchniaka to porażka! Puchniak lub Bilan mają być wiceburmistrzem jak wygra Terlecki, mówi się. Okropne! Na razie Terlecki się zaszył i obmyśla z ekipką planik jak dowalić Łąckiemu. Ale czy mieszkańcy sami nie są sobie winni? W końcu to oni głosują.

  • 2010-11-29 09:18:14

    gość: ~ja ;)))

    Co ty z tymi wizjami niszczenia miasta? Czy ty ślepy jesteś chłopie czy głuchy ? byłeś na debacie ? słuchałeś co mówił ? czy tylko klepałeś Łąckiemu jak foka za śledzia.?
    Terlecki wyjaśnił - dostał po Jungu urząd zadłużony na 80% !!!!!! komornik czuł sie w nim lepiej niż pracownicy. Słuchałeś co mówił ? jak myślisz ? dlaczego tak długo czekaliśmy na remont parku ? - jakbyś słuchał to byś wiedział - bo jeżeli zadłużenie miasta jest większe niż 50% to nie dostaniesz ani złotówki !. Terlecki miasto oddłużył bo obecnie mamy 23% a było 80 % . Dla porównania twój Łącki obejmował urząd starosty z zadłużeniem 15 % a kończył kadencje z zadłużeniem 40% - fajnie co ? ...suuuuper gospodarz !
    Nie popieram Terleckiego , ale oceniam obiektywnie - zredukował dług miasta. I co do tego nie ma wątpliwości.
    Łącki czaruje , obiecuje co on to nie zrobi. Pytanie a za co ? z własnej kieszeni ? czy urzędu ? . I co dalej ? narobi długów tak jak w starostwie ?
    Czy może poobsadza swoimi ziomkami urząd miasta ? i wtedy będzie cacy ?
    Obiecywał nie tylko jelinowi , ale swoim kandydatom na radnych także . Poprzyjcie mnie a ja was ozłocę ...Tylko że Jelin okazał sie mądrym facetem, kimś kogo Łącki nie przekupi obietnicami ciekawego stanowiska , nie popiera żadnego z nich i żadnego nie poprze. Jak by nie patrzeć na sokołówce Łącki wygrał - ale najwięcej głosów na radnego dostał jelin - i co powiesz mądralo ? że dalej pomylili jego z ojcem ? czy jakąś inna teorie wysnujesz ?.
    Dla mnie Łącki to obietnice , czary mary , komóreczka , i drozda show. Nic więcej.
    Nie zagłosuje na żadnego z nich. Moim kandydatem był Tetlak , niestety nie przeszedł.

  • 2010-11-29 17:01:01

    gość: ~Panie Wąsek ;)

    Skończ pan już paszczkwile pisać bo kiedyś pan za nie bekniesz.
    Wymyślasz pan z tym Ąckim swoim jakies niestworzone historie żeby tylko dokopać Terleckiemu. Mam nadzieje że w krótkim czasie ktoś wytoczy Ci proces o pomówienie.
    Polanice rujnują i niszczą właśnie takie osoby jak Pan , kłamiąc, rozsiewając plotki, nakręcając opowieściami o przekrętach w UM Polanica. Masz Pan jaja ? proszę do prokuratury złozyć wniosek i podpisać sie imieniem i nazwiskiem. Proste co ?
    Tylko tam byś pan musiał wszystko odszczekać i koszty ponieść a na to juz pana nie stać. Metody zabiegania o poparcie jakie stosujesz pan z tym Ąckim są żałosne !
    I miałem nie głosować, ale zagłosuje - na Terleckiego! i moi znajomi też.
    Ide i już tu nie wracam bo mnie na wymioty ciągnie.

  • 2010-11-29 21:09:29

    gość: ~myśliciel itd.

    Ładnie to Pan burmistrz napisał. Ale i tak na Pana nie zagłosują!!!!!!!!!!!!!!

  • 2010-11-29 23:06:25

    gość: ~WonsQ !

    to nie pisał burmistrz . Ale ok , byłem na debacie i widziałem że masz Pan obsesje na jego punkcie. nawet jak kot narobi ci na wycieraczkę to powiesz że to burmistrz T ! Palisz kadzidełka w domu i kopcisz dymem na jego wizerunek ? czy może nakłuwasz laleczki z jego podobizną ? Zamiast nicku "myśliciel" i wiele innych za jakimi sie ukrywałeś proponuje bardziej trafiające w twoją osobowość a mianowicie:
    - fantasta
    - bez diagnozy
    - pchła szachrajka
    - barasmróda
    - beznadzieja

    ide spać . beznadzieja

  • 2010-12-29 13:02:03

    gość: ~B.B.

    ostatnio dodany post

    Ja mam tylko jedno pytanie, czy Radosław Siemaszko, to ten gość, co w Szalejowie ma auto-komis?