Express-Miejski.pl

Mistrzyni polski w rajdach konnych na sesji w Nowej Rudzie

Gościem spotkania była Natalia Palczak – mistrzyni polski w sportowych rajdach konnych fot.: UM

Radni przyjęli projekt normujący opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Rozmawiano też o projekcie budowy kopalni.

Na spotkaniu mówiono o zmianach budżetowych, które przyniosły więcej pieniędzy na przebudowę kanalizacji ulicy Kłodzkiej (300 tys.), remont kaplicy cmentarnej (10 tys.) i opracowanie dokumentacji oświetlenia na Zatorzu (blisko 10 tys.). Poruszono też kwestię niezbędnych korekt w celu prawidłowego funkcjonowania noworudzkich szkół. Radni wyrazili też zgodę na współfinansowanie przebudowy chodnika przy ulicy Górniczej.

- Przyjęto też projekt normujący opiekę na zwierzętami bezdomnymi. Uczestnicy wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z gminą w sprawie przekazania pieniędzy na niepełnosprawnego ucznia oraz wprowadzenia zmian w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2014-2020 z uwzględnieniem Aglomeracji Wałbrzyskiej – tłumaczy jeden z radnych.

Gościem specjalnym była Natalia Palczak – mistrzyni polski w sportowych rajdach konnych. Gimnazjalistka z Nowej Rudy wywalczyła ten tytuł w kategorii junior podczas wrześniowych zawodów w Malichowie w gminie Dobrodzień. Jej klacz „Dżinnis” była bezkonkurencyjne na morderczym dystansie osiemdziesięciu kilometrów. Władze miasta i radni, pogratulowali wyniku i życzyli kolejnych sukcesów. Na koniec rada przyjęła stanowisko w sprawie budowy kopalni w Nowej Rudzie.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA