Express-Miejski.pl

Obok kłodzkiego więzienia powstanie hala produkcyjna

Spotkanie dyrektorów zakładów karnych i przedsiębiorców zorganizowano we Wrocławiu fot.: bom

Hala o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych powstanie za murem więziennym w części przylegającej do zakładu karnego. Inwestorem jest IGB Mazovia.

Obiekt powstanie w ramach rządowego programu „Praca Więźniów”, który zakłada budowę czterech hal produkcyjnych w zakładach karnych na Dolnym Śląsku. Chodzi o Strzelin, Kłodzko, Głogów i Zarębę koło Lubania. Inwestora poszukuje też więzienie w Oleśnicy. Pierwsza hala w regionie ma powstać w Kłodzku.

- Dolnośląska Służba Więzienna posiada niezwykle ciekawe tereny inwestycyjne, na których mogą powstać nowoczesne hale produkcyjne. Dla przedsiębiorców to bardzo korzystna oferta-koszt budowy jest po naszej stronie, tereny znajdują się w dogodnych punktach komunikacyjnych, z należytą infrastrukturą drogową, wszystkimi mediami i co ważne – całodobową ochroną – mówi Tomasz Raczyk, szef Służby Więziennej we Wrocławiu, który w środę przedstawił przedsiębiorcom ofertę inwestycyjną w podległych mu jednostkach.

We wrześniu w Kłodzku odbyło się spotkanie dyrektora więzienia Jacka Marcelewicza z wykonawcą budowy hali Jihadamem Rezekiem – zastępcą dyrektora IGB Mazovia. 4 planowane na Dolnym Śląsku hale mogą być przeznaczone na działalność produkcyjną różnych branż np. tekstylia, stolarka okienna i inne. Obiekty mogą mieć powierzchnię do dwóch tys. metrów kwadratowych, a przedsiębiorcy będą ponosić jedynie koszt ich wyposażenia i dzierżawy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA