Express-Miejski.pl

Sekcja nie wyjaśniła przyczyn śmierci dzieci

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

W środę w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono autopsję 9-letniego Rafałka, 7-letniego Wiktorka oraz ich matki 39-letniej Agnieszki.

Jak informuje Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy sekcja zwłok jednoznacznie nie wyjaśniła przyczyn zgonu dwójki dzieci i ich matki.

- Lekarze sądowi jednoznacznie nie ustalili przyczyn śmierci, dlatego zostaną przeprowadzone dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne – tłumaczy Tomasz Orepuk.

Podczas wstępnych oględzin powierzchowne ślady na ciele wskazywały, że Rafałek i Wiktorek, mogli być podtapiani w wannie lub podduszani. Ostateczne przyczyny zgonu będą znane za 3-4 miesiące. Prokuratura i biegli sądowi biorą pod uwagę tzw. samobójstwo rozszerzone: Matka dzieci mogła zamordować swoich synów i na końcu sama się powiesić w komórce. Jest sporo niejasności w kwestii śmierci matki. Biegli badają sposób, w jaki miała kobieta miała się powiesić. Badany jest również sposób wykonania pętli wisielczej. Laboratoryjna diagnoza toksykologiczna ma wyjaśnić czy np. dzieciom przed śmiercią nie podano środków nasennych lub narkotyków.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA