Express-Miejski.pl

Radni o skargach nauczycieli i ważnej inwestycji dla powiatu

Na sesji powiatu nauczyciele ostro o swoich dyrektorach. Radni udzieli też poparcia w sprawie budowy kopalni węgla w Nowej Rudzie.

Gorąco dyskutowano na temat skargi złożonej przez nauczycielkę Danutę Korczyńską – Mikołajów. W 2015 roku licealiści mieli nękać kobietę telefonami, memami umieszczanymi w internecie i chuligańskim zachowaniem. Na skargi nauczycielki dyrekcja renomowanego w Kłodzku liceum nie reagowała i wkrótce zaczęła nękać samą skarżącą.

- Dyrekcja zrobiła wszystko, aby ukryć sprawę i z impetem ruszyła na mnie. Później zaczęły się szykany. Utrudniano mi życie zawodowe – wylicza Danuta Korczyńska – Mikołajów.

Szykan ze strony dyrekcji miało być więcej a sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie dolnośląskim. Rzecznik jednak sprawę umorzył. Skargę na dyrektorkę liceum nauczycielka złożyła do starostwa. Danuta Korczyńska – Mikołajów chce, aby prawnie ją rozpatrzyć. Jednak na sesji nie udzielono nauczycielce głosu.

- W mojej ocenie całe postępowanie było prawidłowo przeprowadzone – tłumaczył Dariusz Kłonowski, przewodniczący rady powiatu.

Kolejną skargę złożył nauczyciel Oliwier Toczyński na dyrektorkę Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy – Zdroju. Staż nauczyciela został przerwany. Sprawa jest dosyć skomplikowana i dotyczy godzin pracy nauczycieli oraz zawiłych przepisów prawnych. Zdaniem dyrektorki Renaty Zygmunt szkoła robiła wszystko, aby młodego nauczyciela zatrudnić. Tak się jednak nie stało. Zdaniem Oliwiera Toczyńskiego złamano kodeks pracy. Na sesji wuefista uzasadniał swoją rację. Głos zabrała również dyrekcja placówki.

- Pan Oliwer Toczyński nie jest pedagogiem i nie mógłby wziąć zastępstwa za inną nauczycielkę. Zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie dysponuję wolnymi godzinami, które zabezpieczają zakończenie stażu. Nie jest prawdą, że były wolne godziny w internacie – tłumaczyła Renata Zygmunt.

Skargi nauczycieli rozpatrywano na komisjach oświaty. Przewodniczący uznał, że skarga Oliwiera Toczyńskiego jest również nieuzasadniona.

- Była wola ze strony dyrekcji, aby ten pan pracował – tłumaczył przewodniczący rady.

W dalszej części spotkania rozmawiano o inwestycji – zakładzie górniczym, która ma powstać w Nowej Rudzie. Docelowo radni udzielili poparcia dla działań zmierzających do rozwoju górnictwa i rozpoczęcia eksploatacji zasobów węgla koksującego, jako strategiczne działanie na rzecz rozwoju powiatu kłodzkiego.

- 19 października w tej sprawie odbędzie się posiedzenie w sejmie. Apeluję do wszystkich posłów z Dolnego Śląska, aby wzięli udział w komisji i poparli projekt – zaapelował radny Adam Łącki.

Do Warszawy pojadą też starosta kłodzki, wójt i burmistrz Nowej Rudy. Przygotowano również projekt uchwały powiatu kłodzkiego. Czytamy w nim, że rada powiatu postanawia wystąpić do Ministerstwa Rozwoju w sprawie wpisania do strategii na rzecz rozwoju i programu dla górnictwa eksploatacji węgla na listę działań koniecznych dla osiągnięcia celów strategicznych działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Radni o skargach nauczycieli i ważnej inwestycji dla powiatu

  2016-10-04 11:18:52

  Jacek Bomersbach

  Na sesji powiatu nauczyciele ostro o swoich dyrektorach. Radni udzieli też poparcia w sprawie budowy kopalni węgla w Nowej Rudzie.

 • 2016-10-05 15:17:44

  gość: ~czytelnik

  ostatnio dodany post

  Przewodniczący Rady Powiatu nazywa się Dariusz Kłonowski, a nie Krzysztof Klonowski.

REKLAMA


REKLAMA