Trzeci Półmaraton Sowiogórski

Runner's World Super Bieg w Ludwikowicach fot.: mat. pras

W Ludwikowicach Kłodzkich blisko 300 biegaczy walczyło na dwóch dystansach - 10 i 21 kilometrów.

W opinii wielu zawodników trasa była trudna. We znaki dawały się zwłaszcza zbiegi z terenów górzystych. Najwyższym punktem na trasie półmaratonu była Wielka Sowa (1015 metrów). W tym roku bazą biegu był ośrodek rekreacyjny Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich. Dzień wcześniej, w ramach aktywnego weekendu w gminie Nowa Ruda, na trasach w Górach Sowich rywalizowali kolarze w ramach kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. W niedzielę nadeszła pora na biegaczy górskich i kolejny bieg zaliczany do cyklu Runner's World Super Bieg.

- Najlepszy był Paweł Bogdał, przed Danielem Krasulakiem i Jakubem Gorzelańczykiem. Ta trójka od początku nadawała ton rywalizacji. Wśród kobiet ponownie na najwyższym stopniu podium w tym sezonie stanęła Anna Kącka, druga była Sylwia Bondara, trzecie miejsce zajęła Lidia Niekraś. Zwycięzca pokonał ten półmaraton w czasie ponad półtorej godziny – relacjonuje jeden z organizatorów.

Przedtem jednak finiszowali najlepsi zawodnicy Sowiogórskiej Dziesiątki: 1. Bartłomiej Wojsław, 2. Jerzy Słobodzian, 3. Tomasz Jabłoński. Najlepsze panie na odcinku dziesięciu kilometrów: 1. Dominika Łabuda, 2. Anna Niedźwiedzka, 3. Monika Dudek. Słoneczna pogoda sprawiła, że dzień do biegania był idealny, w góry zawitała już jesień, a zawodnicy zjawiali się na mecie zmęczeni i na pewno zadowoleni.