Express-Miejski.pl

Mieszkaniec Kłodzka ukradł z gabinetu lekarskiego holter

Policjanci oddali urządzenie lekarzom fot.: policja

W biały dzień złodziej zakradł się do szpitala w Kłodzku i ukradł holter - urządzenie rejestrujące pracę serca. 37-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży.

Do zdarzenia doszło niedawno na jednym z oddziałów szpitala. Mężczyzna zakradł się do lekarskiego gabinetu służbowego i wyniósł wart 3 tysiące złotych holter. Urządzenie służy do rejestrowania pracy serca przez całą dobę. Dzięki niemu lekarz przeprowadza szczegółową analizę.

- Długo jednak nie nacieszył się skradzionym sprzętem, ponieważ został zatrzymany przez patrol policji. Funkcjonariusze widząc znanego z działalności przestępczej 37-latka sprawdzili co ma pod kurtką. Okazało się, że to holter. Sprawca od razu przyznał się, że ukradł sprzęt ze szpitala – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili 37-latkowi kradzież piły spalinowej oraz kilku par obuwia w jednym ze sklepów w Kłodzku. Ustalono też, że wiosną tego roku z apteki ukradł pięć ciśnieniomierzy. Szacunkowa wart. skradzionego mienia to sześć tysięcy zł. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają całą przestępczą działalność 37-letniego mieszkańca Kłodzka. Grozi mu pięć laty więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA