Express-Miejski.pl

Za rok remont drogi w Jarkowie. Dofinansowanie dostały też inne gminy

Marszałek Cezary Przybylski, Ewa Mańkowska i Maciej Awiżeń fot.: UMWD

Ponad milion zł ma kosztować remont drogi powiatowej w Jarkowie (gmina Lewin Kłodzki). Planowane są też remonty kolejnych dróg m.in. w Stroniu Śląskim i Szczytnej.

Umowę na ponad 687 tys. zł w urzędzie marszałkowskim podpisał starosta Maciej Awiżeń z członkiem zarządu Piotrem Marchewką i skarbnikiem powiatu Henryką Popiel. Cała inwestycja ma kosztować ponad milion złotych i rozpocząć się za rok. Dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który obejmuje budowę lub modernizację dróg lokalnych.

- Beneficjentem programu mogły być gminy i powiaty, a jako obszar realizacji inwestycji wskazano gminy wiejskie z wyłączeniem miast liczących ponad 5 tysięcy mieszkańców – informuje Marta Zilbert, rzeczniczka kłodzkiego starostwa.

Nabór wniosków trwał od stycznia i marca tego roku. Oprócz drogi powiatowej w Jarkowie w ramach tego programu dofinansowanie na remonty dróg w swoich gminach dostały: Stronie Śląskie, Międzylesie, gmina Kłodzko, Lewin Kłodzki, Szczytna, Bystrzyca Kłodzka, Radków oraz gmina Nowa Ruda.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA