Express-Miejski.pl

Ratownicy poszukiwali 69-letniego mężczyzny z Międzylesia

Ratownicy z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej fot.: Łukasz Żukowski

Starszego mężczyznę szukała Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR, policja i strażacy. 69-latek sam wrócił do domu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na prośbę policji z Bystrzycy Kłodzkiej w poszukiwaniach brali też udział strażacy i służba leśna. Mężczyzny poszukiwano w lasach w rejonie Lesicy, Międzylesia, Kamieńczyka i Smreczyny. Po dziesięciu godzinach działań i dokładnym sprawdzeniu terenu zapadła decyzja o przerwaniu akcji i kontynuowaniu jej następnego dnia. Zmobilizowano też dodatkowo 10 ratowników, którzy mieli wspomóc poszukiwania.

– Cała akcja jednak zakończyła się szczęśliwie w nocy, kiedy to poszukiwany mężczyzna bezpiecznie dotarł do miejsca zamieszkania. W działaniach brało udział sześciu ratowników oraz pies. Ratownicy korzystali z dwóch samochodów terenowych land rover i trzech kładów – informuje jeden z goprowców.

Po powrocie z poszukiwań po kilku godzinach ratownicy znów otrzymali zgłoszenie do innego mężczyzny wymagającego pomocy na zboczach Średniaka. Ratownicy terenówką dotarli do poszkodowanego znajdującego się w bardzo wąskim trawersie Średniaka. Po ocenie stanu zdrowia poszukiwanego wezwano ratowników medycznych. Mężczyznę odtransportowano do stacji ratunkowej w Międzygórzu. Tam poszkodowanego odebrało pogotowie i przewieziono do szpitala.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA