Express-Miejski.pl

Policjanci i strażacy szukali zaginionego grzybiarza

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W akcji poszukiwawczej brała też udział służba leśna, goprowcy i policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Dzięki niemu wypatrzono staruszka.

Zaginionego 87-latka poszukiwano w okolicy Łężyc. Po kilku godzinach piloci z helikoptera wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach. Dzięki szybkiej akcji nie doszło do tragedii. Grzybiarz to mieszkaniec Szczytnej. Wyszedł rano z domu, nie zabierając komórki. Powiedział, że idzie na grzyby.

– Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działaniach brali udział policjanci, strażacy, GOPR, Straż Parków Narodowych oraz pracownicy nadleśnictwa. Zaginionego szukali także mieszkańcy gminy Szczytna. Do akcji poszukiwawczej ściągnięto psy tropiące oraz użyto policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Mężczyznę znaleziono w zaroślach pod lasem w Łużycach. Wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Po udzieleniu mu pomocy doraźnej został odtransportowany karetką do szpitala.

Funkcjonariusze apelują, aby idąc do lasu zachować szczególną ostrożność. Warto mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, który w przypadku zagubienia umożliwi wezwanie pomocy i wskaże naszą lokalizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby starsze lub schorowane, które mogą zasłabnąć podczas zbierania grzybów.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA