Express-Miejski.pl

Otwarte mistrzostwa w siłowaniu na rękę

[plakat] fot.: GK

W najbliższy weekend 16-17 lipca w Galerii Twierdza w Kłodzku odbędą się Drugie Otwarte Mistrzostwa Galerii Twierdza w siłowaniu na rękę.

Impreza skierowana jest do zawodowców i amatorów. Podczas mistrzostw prowadzone będą następujące kategorie: dzieci do lat 14., następnie waga do 75 kg; 90 kg i plus 90 kg, open kobiet i open mężczyzn. W sobotę zawody na rękę prawą, w niedzielę na lewą. W zeszłym roku mistrzostwa spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Kłodzka do wypróbowania swoich sił.

– W zawodach może wziąć udział każdy. Zgłoszenia i rejestracja odbywać się będą w sobotę i w niedzielę od godz. 13 w punkcie obsługi zawodów zlokalizowanym w centralnej części pasażu Galerii - mówi Robert Karbownik z Galerii Twierdza.

Siłowanie się na rękę to dyscyplina sportowa, w której dwóch zawodników siedzących naprzeciwko siebie, zwiera dłonie w uścisk i stara się przeciągnąć rękę przeciwnika w dół. O zwycięstwie decyduje siła mięśni, ale również technika, wytrzymałość i taktyka. Dyscyplina ta dzielona jest na kategorie z podziałem na wiek zawodnika, płeć oraz wagę.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA