Express-Miejski.pl

W upalne dni basen nieczynny - brakuje ratowników

Basen w Jugowie czeka na ratowników fot.: UG

W Jugowie koło Nowej Rudy znajduje się odnowiony basen. Wszystko wygląda rewelacyjnie. Nie trzeba jechać do Chorwacji. Niestety obiekt jest zamknięty.

Powód? Brakuje dwóch ratowników. Mieszkańcom zależy na korzystaniu z basenu i pytają o termin otwarcia. Nie chcą spoglądać na wodę przez płot. Dlatego wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska prosi wszystkich ratowników, którzy mają czas o kontakt.

– Chcemy zapewnić najlepsze warunki pracy dla ratowników i bezpieczne warunki wypoczynku dla kąpiących się. Zależy na tym, aby jak najszybciej mieszkańcy i odwiedzający nas turyści mogli chłodzić się w upalne dni w basenie. Dlatego apeluję o przekazanie tej informacji waszym znajomym, rodzinie, wszystkim osobom, które mają uprawnienia ratownika – mówi Adrianna Mierzejewska.

Urząd gminy dziwi to, bo w regionie panuje wysokie bezrobocie. Według urzędników podczas wakacji w całym powiecie kłodzkim są problemy kadrowe na basenach, szczególnie tych otwartych latem. Młodzież wyjeżdża za granicę do pracy albo nie pracuje, robiąc sobie długie wakacje.

– Już od kilku miesięcy szukamy osób na to stanowisko. Od ponad miesiąca zamieszczamy ogłoszenia na naszych portalach i w prasie. Zawsze wybieraliśmy spośród dostarczonych do nas aplikacji. A w tym roku braki kadrowe trochę nas zaskoczyły – rozkłada ręce sekretarz Iwona Sudoł.

Według wymogów prawa na każdym publicznym basenie powinno pracować, co najmniej dwóch ratowników.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA