Express-Miejski.pl

Na uroczystej gali o inwestycjach w powiecie kłodzkim

Siedziba Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fot.: WSSE

O nowych zakładach w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej mówiono na Zamku Książ podczas ceremonii wręczania zezwoleń dla przedsiębiorców.

Łącznie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) utworzonych zostanie 400 miejsc pracy. Z szesnastu zezwoleń na działalność w strefie, aż jedenaście związanych jest z inwestycjami na Dolnym Śląsku. Wałbrzyska strefa posiada w tym województwie ponad 2060 hektarów terenu w 26 lokalizacjach. Blisko połowa powierzchni wciąż pozostaje do dyspozycji przedsiębiorców. Na uroczystość zaproszono Tadeusza Kościńskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

– Chcemy, aby polska gospodarka nie była nastawiona na tanią produkcję, a weszła w fazę innowacyjności. Cieszymy się, że nowe projekty inwestycyjne, które powstają w wałbrzyskiej strefie są również związane z nowoczesnymi technologiami – mówił Tadeusz Kościński.

Podczas gali przedsiębiorcy odebrali zezwolenia na działalność w wałbrzyskiej strefie. Mówiono też o nowych firmach w WSSE – Wessel-Poliamid, który będzie produkował dysze i rury do odkurzaczy oraz TechPlast, polskiego producenta elementów z tworzyw sztucznych dla sektora AGD. W mikroprzedsiębiorstwie znajdzie pracę przynajmniej 10 osób. Nakłady inwestycyjne przekroczą 4,5 mln złotych.

– Jestem przekonany, że zdecydowali się państwo na działalność w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Europie. Obecność na uroczystości przedstawicieli administracji rządowej oznacza, że dołożymy wszelkich starań, aby pomóc państwu w rozwoju – podkreślił Kamil Zieliński, wicewojewoda dolnośląski.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” to obecnie największa z 14 stref w kraju. Obejmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy hektarów w 49 miejscowościach. Na terenie strefy prowadzi działalność 190 firm, które zainwestowały blisko 22 mld złotych i zatrudniają prawie 45 tys. osób.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA