Express-Miejski.pl

Są pieniądze na remonty świetlic, placów zabaw i siłowni

Spotkanie w sprawie konkursu fot.: UG

W Urzędzie Gminy Kłodzko rozmawiano o konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Do udziału zaproszono władze wojewódzkie i przedstawicieli 12 gmin.

Okazją było podpisanie umów w sprawie dotacji celowej na zadania z projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowy Dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku. Na spotkanie zaproszono m.in. wicemarszałek Ewę Mańkowską i Pawła Czyszczonia, dyrektora departamentu obszarów wiejskich w urzędzie marszałkowskim.

– To nieduże pieniądze. Górna granica dotacji wynosi 30 tys. zł. My dofinansowujemy na zasadzie pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. To są najczęściej remonty świetlic, doposażenie świetlic, budowa placów zabaw, budowa siłowni zewnętrznych, czyli mała infrastruktura, która jest udostępniana publicznie na obszarach wiejskich – tłumaczył Paweł Czyszczoń.

Jedno z zadań będzie realizować gmina Kłodzko. Mowa o siłowniach zewnętrznych, które powstaną w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Święcku i w Ławicy. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli ośmiu gmin z powiatu kłodzkiego (Bystrzyca Kłodzka, gmina Kłodzko, Lądek - Zdrój, Lewin Kłodzki, Nowa Ruda, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie) oraz czterech z powiatu ząbkowickiego (Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Ziębice i Kamieniec Ząbkowicki).

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA