Express-Miejski.pl

Bystrzyca Kłodzka będzie kontynuować współpracę z gminą Kaźmierz

Podpisanie porozumienia o dalszej współpracy fot.: UMiG

Współpracę zapoczątkowano ponad 20 lat temu. Kilka dni temu odbyła się wspólna sesja radnych z Kaźmierza (Wielkopolska) i Bystrzycy.

O dalszej współpracy zdecydowali radni z obu gmin. Wcześniej burmistrz Bystrzycy Renata Surma i wójt Kaźmierza Zenon Gałka w swoich wystąpieniach nawiązali do początków współpracy i przebiegu partnerstwa.

- Radni z wielkopolskiej gminy przyjęli uchwałę o kontynuowaniu współpracy z Bystrzycą Kłodzką. W obu przypadkach uchwały podjęto jednomyślnie. Dało to asumpt gospodarzom obu gmin do podpisania stosownego porozumienia – informuje Bogusław Bieńkowski z Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej.

Burmistrz Renata Surma oraz wójt Zenon Gałka wyrazili życzenie, aby współpraca dobrze się układała.

Wikipedia: Kaźmierz – wieś w zachodniej Polsce, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim 20 km na północny zachód od Poznania. Miejscowość jest siedzibą gminy Kaźmierz. Składa się z dwóch części: Kaźmierza Wielkopolskiego oraz Nowej Wsi. Wieś leży na Pojezierzu Poznańskim. W miejscowości znajdują się m.in. fabryka serów „Hochland”, kościół parafialny pw. Narodzenia NMP i poczta.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA