Express-Miejski.pl

W Jaszkowej Dolnej powstanie fabryka części do odkurzaczy

[wizualizacja] fot.: skanska

Wmurowano kamień wegielny pod fabrykę Wessel – Poliamid, w której prace ma znaleźć 150 osób.

Zakład powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej. Autorem projektu i generalnym wykonawcą jest Skanska.

- Jednym z głównych celów spółki Wessel – Poliamid jest stworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. Do nowego zakładu firma zakupi sześć linii technologicznych i 25 wtryskarek – zapowiada Marcin Depczyk, szef zarządu Wessel-Poliamid.

W nowym zakładzie będą produkowane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Hala produkcyjna pomieści także magazyny surowców i materiałów gotowych. W dwupiętrowej części biurowej, poza pomieszczeniami socjalnymi będzie m.in. magazyn form, laboratorium i archiwum. Powstanie też budynek ochrony, drogi wewnętrzne, plac manewrowy oraz nowa infrastruktura techniczna i technologiczna.

- Bardzo mnie ucieszyła wiadomość, iż kolejny przedsiębiorca zdecydował się na inwestycję w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bo to potwierdza, że jej utworzenie było właściwym krokiem. Kolejny inwestor to następne miejsca pracy - mówi wójt Stanisław Longawa, wójt gminy Kłodzko.

Pomysł budowy zakładu powstał w 2015 roku. W kwietniu Skanska rozpoczęła prace projektowe. W połowie czerwca ruszyły roboty budowlane, a na połowę października planowane jest ich zakończenie. Produkcja ma ruszyć w grudniu tego roku. W nowej fabryce prace mają znaleźć głównie okoliczni mieszkańcy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA