Express-Miejski.pl

Recydywista okradał piwnice i strychy. Grozi mu 15 lat więzienia

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

„Kryminalni” z Kłodzka zatrzymali 21-letniego złodzieja. Jego łupem padały elektronarzędzia, rowery i sprzęt gospodarstwa domowego.

Mężczyźnie postawiono trzynaście zarzutów usiłowania i dokonania kradzieży. Złodziej okradał strychy i piwnice na terenie miasta. Zgłoszenia o przestępstwach wpłynęły do kłodzkiej komendy pod koniec maja.

- Mężczyzna wybierał pomieszczenia gospodarcze oraz piwnice, gdzie mógł znaleźć wartościowe przedmioty. Po włamaniu się do upatrzonego miejsca zabierał stamtąd takie rzeczy, które mógł potem szybko sprzedać. Zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Część skradzionych rzeczy policjanci znaleźli w jednym z lombardów. Wśród odzyskanych fantów jest młot udarowy, szlifierka skradziona z pomieszczeń amfiteatru kłodzkiego, rower i wkrętarka pochodząca z włamania do piwnicy w budynku wielorodzinnym. Okazało się, że podejrzany w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz 21-latek stanie przed sądem grozi mu piętnaście lat więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA