Express-Miejski.pl

Sprzęt dla szkół. Podsumowanie osiągnięć sportowych w starostwie

Spotkanie w starostwie fot.: Marta Zilbert

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Spotkanie zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kłodzku. Zaproszono władze związku, trenerów i wuefistów.

W roku szkolnym 2015 – 2016 Powiatowy Szkolny Związek Sportowy (PSZS) w Kłodzku zorganizował 68 zawodów o randze mistrzostw powiatu kłodzkiego w dwunastu dyscyplinach. W turniejach wzięło udział około 3260 uczniów z 67 szkół z całego powiatu. W kategorii szkół podstawowych tzw. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rozegrano 25 finałów. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 z Kłodzka, która cztery razy wygrywała zawody.

- W kategorii szkół gimnazjalnych rozegrano 21 finałów powiatowych. Po raz dziewiąty zwyciężyło Gimnazjum Publiczne z Kłodzka, które w tym roku zdobyło 285 punktów i siedmiokrotnie zdobywało pierwsze miejsca – informuje Marta Zilbert, rzeczniczka starostwa.

W kategorii szkół średnich rozegrano 22 mecze i turnieje. Startowało czternaście szkół i prawie tysiąc uczniów. Po raz pierwszy w historii współzawodnictwa sportowego wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kłodzka rekordowym wynikiem 295 punktów na 300 możliwych. Dziewięć razy uczniowie tej szkoły wygrywali zawody finałowe. Na spotkaniu w starostwie nauczycielom i trenerom sprzęt sportowy wręczyli Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Zdzisław Kulmatycki, przewodniczący PSZS i Andrzej Krawiec, sekretarz związku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA