Express-Miejski.pl

Festiwal kwiatów w kłodzkim parku miniatur

Park Miniatur Minieuroland fot.: facebook/minieuroland

Od piątku (17 czerwca) miłośnicy przyrody i architektury mogą podziwiać kompozycje kwiatowe w parku miniatur. Oficjalne otwarcie nastąpi 25 czerwca.

W Minieurolandzie nasadzono około 50 tysięcy różnobarwnych kwiatów. Są one zlokalizowane przy miniaturach zamków, pałaców i innych obiektów.

- Już teraz można podziwiać kilkanaście tysięcy nasadzeń kwiatów jednorocznych, których z każdym dniem przybywa coraz więcej. Są one nie tylko ozdobą parku, ale wpływają również kojąco na wszystkie zmysły i wprowadzają naszych gości w atmosferę relaksu i pozytywnej energii – tłumaczy Tomasz Lasek, dyrektor marketingu Minieurolandu.

Według organizatorów park to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łączy przepiękną architekturą z arboretum – miejscem, w którym hoduje się drzewa i krzewy z Polski i innych krajów.

- Nasi ogrodnicy dbają o rośliny, pielęgnują je i przyzwyczajają do warunków panujących w naszym kraju. Miniatury Minieurolandu możecie podziwiać wśród unikatowych drzew, kwiatów oraz kwitnących krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii – dodaje Tomasz Lasek.

Już teraz można podziwiać różnobarwne kompozycje. Oficjalne otwarcie planowane jest 25 czerwca. Wystawa będzie czynna do października.bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA