Express-Miejski.pl

Amerykański Tridon chce zbudować swój oddział w Kudowie – Zdroju

Spotkanie w magistracie w Kudowie - Zdroju fot.: SP

Firma jest największym i najbardziej renomowanym producentem opasek uciskowych w przemyśle motoryzacyjnym. Pracę mogłoby znaleźć 150 osób.

Niedawno władze miasta i powiatu spotkały się w Urzędzie Miasta w Kudowie – Zdroju, aby omówić szczegóły inwestycji. Zaprezentowano wizualizację hal Tridona, który miałaby powstać w sąsiedztwie firmy Wemeco. Chodzi o odcinek przy drodze krajowej nr 8. Inwestor złożył już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Jej rozpoczęcie planowane jest w lipcu tego roku.

- Tridon powstał w 1913 roku. Jego główna siedziba mieści się na Florydzie. Firma posiada wszelkie certyfikaty ISO i pracuje z wykorzystaniem najnowszych technologii, za pomocą których można stosować trójwymiarowe modelowanie z analizą naprężeń – informuje przedstawiciel Tridona.

Budowa firmy miałaby się zakończyć w 2017 roku. Docelowo zakład zatrudniałby 150 osób z okolic Kudowy-Zdroju i całego powiatu kłodzkiego. Tridon działa m.in. w Europie, Azji, USA, Afryce, Australii i Nowej Zelandii. Zajmuje się również ekspertyzami technicznymi, metalurgią, zaawansowaną technologią produkcji śrub oraz wysoką wydajnością wytłaczania poszczególnych produktów.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA