Express-Miejski.pl

Policja odzyskała maszyny rolnicze, które skradziono w Czechach

[zdjecie ilustracyjne] fot.: policja

Ciągniki znaleziono niedaleko granicy z Czechami. Złodziejem okazał się 27-letni Rumun.

Kilka dni temu policja w Polanicy – Zdroju otrzymała informację o skradzionych w Czechach ciągnikach. Jednak pojazdy mogły się znajdować na terenach przyganicznych w Polsce. Funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie. Udało im się znaleźć naczepę, w której znajdowały się dwa poszukiwane ciągniki rolnicze marki John Deere.

- Naczepa posiadała zagraniczny numer rejestracyjny i zasłonięta była plandeką. Kontynuując poszukiwania w pobliskiej okolicy funkcjonariusze zlokalizowali także miejsce postoju ciągnika siodłowego, którym to naczepa została zaciągnięta oraz znajdującego się w nim kierowcę – informuje Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Okazał się nim 27-letni obywatel Rumunii. Wartość obu pojazdów oszacowano na kwotę 8 mln koron czeskich (około 1,3 mln złotych). Odzyskane pojazdy przekazano właścicielowi, natomiast ciągnik siodłowy zabezpieczono i odholowany na parking strzeżony. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności kradzieży. Rumunowi grozi nawet 10 lat więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA