Express-Miejski.pl

Nagrody roku dla sportowców, przedsiębiorców i strażaków

Certyfikat odbiera Stanisław Dąbek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Wielisławiu fot.: GK

Uroczystą galę zorganizowano w Boguszynie. Kapituła nagrody „Ranunculus Penicillatus” przyznała laury w siedmiu kategoriach.

Od 15 lat w gminie Kłodzko przyznawane są nagrody roku. Jest to okazja do wyróżnienia osób, które przyczyniają się do rozwoju gminy. Kapituła przyznała laury w siedmiu kategoriach.

Za najlepszą działalność kulturalną i edukacyjną nagrody otrzymał Klub Lekkoatletyczny „Ziemia Kłodzka”. Nominaty otrzymał Klub Seniora z Krosnowic, filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach i Przedszkole Gminne w Krosnowicach.

W kategorii Przedsiębiorca Roku statuetki otrzymali: Kayser Automotive Systems Kłodzko i Pałac Kamieniec – Tangram Wojciech Hutny. Nominowanymi byli także: Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej w Kłodzku i ATS Trade Tomasz Syper.

W kategorii Sponsor Roku laureatem został Ryszard Rapacz, a nominaty otrzymali: Jes-Pol w Kłodzku i Teresa Ponicka „Żel-But” z Żelazna.

W kategorii Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku laureatem została grupa „Detektywi Przeszłości” za projekt „Stary Wielisław – wieś z historią w tle”. Nominaty otrzymali: sołectwo Łączna za współpracę z sołectwem Sucha Struga w gminie Rytro, Towarzystwo Przyjaciół Droszkowa w Górach Złotych za remont zabytkowej kaplicy w Droszkowie, Sołectwo Boguszyn za „Bieg Boguszyński” i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Jaskier” w Ołdrzychowicach Kłodzkich za Festiwal Amatorskich Trunków.

W kategorii Społecznik Roku statuetkę odebrał Tadeusz Szewczyk – prezes Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej, a nominaty: Eugeniusz Mencel – szef Klubu Seniora w Jaszkowej Dolnej, Jacek Balcerzak, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Odrodzenie” Szalejów, Zdzisław Moskaluk – społecznik z Krosnowic, Janusz Chiniewicz – społecznik z Szalejowa Górnego.

W kategorii Osobowość Roku nagrodę otrzymała Małgorzata Szmigiel – opiekunka świetlicy w Marcinowie, a nominaty: Daniel Burys – mistrz w armwrestlingu z Szalejowa Górnego i Henryk Frąckowiak – rzeźbiarz z Krosnowic.

Złotego Jaskra za Promocję otrzymał Zygmunt Byrski, a laureatami Jaskrów Specjalnych zostali strażacy-seniorzy: Stanisław Dąbek – OSP Stary Wielisław, Leszek Kusiak – OSP Wojciechowice, Bogusław Longawa – OSP Szalejów Dolny, Władysław Pelczar – OSP Jaszkowa Dolna i Stanisław Rudnicki – OSP Żelazno.

Na gali wystąpił chór z Kłodzka Concerto Glacensis, którym dyrygowała Katarzyna Mąki.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA