Express-Miejski.pl

Stronie Śląskie na wysokim 39 miejscu w wykorzystaniu unijnych pieniędzy

Urząd Miejski w Stroniu Śląskim fot.: UM

Miesięcznik Wspólnota opracował ranking wykorzystania środków z Unii Europejskiej w latach 2004 – 2014. Przedstawiono w nim wielkości pozyskanych funduszy.

W wydatkach finansowanych z pieniędzy Unii w latach 2004 – 2014 na 39 miejscu w skali kraju znalazło się Stronie Śląskie. Na czterdziestym jest Radków. Na dalszym 47 Polanica – Zdrój. Kolejne 48 zajęła Kudowa – Zdrój.

Jak sytuacja przedstawia się w powiecie kłodzkim? Pierwsze miejsce Stronie Śląskie. Na drugim Radków. 3 – Polanica – Zdrój. 4 – Kudowa – Zdrój. 5 – Nowa Ruda. 6 – Duszniki. 7 – Lądek. 8 – Międzylesie. Szczytna jest na dziewiątym miejscu. Na dziesiątym Bystrzyca Kłodzka.

W rankingu przedstawiono wielkości pozyskanych funduszy unijnych
w przeliczeniu na jednego mieszkańca w okresie 2004–2014. Głównie skupiono się na danych pochodzących ze sprawozdań budżetowych. W Stroniu Śląskim wydatki finansowane ze środków unijnych w latach 2004-2014 na jednego mieszkańca (produktu krajowego brutto) wyniosły blisko 37 tys. zł. Jest to szósty wynik w województwie dolnośląskim oraz pierwszy wynik w powiecie kłodzkim.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA