Express-Miejski.pl

Na sprzedaż dwór w Dzikowcu i folwark w Starym Wielisławiu

Folwark w Starym Wielisławiu fot.: ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła na sprzedaż kilkanaście pałaców i zamków z Dolnego Śląska. Można w nich otworzyć hotel, pensjonat lub dom spokojnej starości.

Dolny Śląsk słynie z zabytków. I choć część z nich jest w fatalnym stanie nadal wśród turystów wzbudzają zachwyt. Są z różnych epok i w rożnych stanie. W naszym regionie jest ich najwięcej w Polsce. Dawniej mieszkały w nich bogate arystokratyczne rody.

- A teraz pałace można kupić i zamieszkać w nich. W dawnych szlacheckich rezydencjach można otworzyć hotel, pensjonat czy dom spokojnej starości. Jest to również sposób na zrobienie świetnego biznesu – przekonuje przedstawiciel Agencji Nieruchomości Rolnych z Wrocławia.

Na liście zabytków do sprzedaży znalazł się barokowy dwór z siedemnastego wieku w Dzikowcu w gminie Nowa Ruda. Według historyków to jeden z cenniejszych zabytków architektury dworskiej tego okresu na Śląsku. W środku zachowały się sklepienia kolebowe i krzyżowe. Obok rezydencji dworskiej zachował się spichlerz przebudowany na oficynę mieszkalną. W pobliżu budowli zachowały się fragmenty starego parku, w którym rosną klony i lipy. ANR chce również sprzedać zabytkowy folwark w Starym Wielisławiu koło Kłodzka. Powstał on na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA