Express-Miejski.pl

Uroczystości Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Władze powiatu reprezentował starosta Maciej Awiżeń, a Kłodzka – burmistrz Michał Piszko fot.: ZŻWP

Delegacje władz samorządowych, związkowcy i kombatanci złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w parku Sybiraków.

Przez 35 lat działalności Związek Żołnierzy Wojska Polskiego przyczynił się do kultywowania zasług żołnierzy polskich. Przez wiele lat terenowy oddział realizował wiele przedsięwzięć historyczno-kulturowych. 3 czerwca wieńce pod pomnikiem złożyły delegacje samorządowe, kombatanckie i związkowe. Władze powiatu reprezentował starosta Maciej Awiżeń, a Kłodzka – burmistrz Michał Piszko. Zaproszono również prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, starostę ząbkowickiego Romana Festera i burmistrza Ząbkowic Marcina Orzeszka.

- Druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej ośrodka kultury, gdzie prezes zarządu rejonowego podpułkownik Kazimierz Wróbel oraz prezes honorowy zarządu pułkownik Kazimierz Korecki wręczyli medale 35-lecia związku i przedstawili jego historię – informuje jeden z uczestników.

Działalność organizacji przyczyniała się do tworzenia miejsc pamięci oraz utrwalania wartości patriotycznych. Obecnie w rejonowym oddziale obejmującym teren byłego województwa wałbrzyskiego zrzeszonych jest 100 osób.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Uroczystości Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

    2017-03-20 18:06:21

    gość: ~bogard

    ostatnio dodany post

    Najstarszym stopniem na saki widowiskowej był pełnomocnik Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) uznanej przez sąd okręgowy w Warszawie za organizację przestępczą o charakterze zbrojnym

REKLAMA


REKLAMA