Express-Miejski.pl

Zobacz miejsca i kadry z filmu „Czterej pancerni i pies”

Kadry z filmu i dzisiejsze porównania fot.: facebook/klub pancernych

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Najbardziej popularny wojenny serial telewizyjny kręcono w Żaganiu, Kłodzku, Jaszkowej Dolnej i Bystrzycy Kłodzkiej.

Odcinek 21. pt. „Dom” kręcono w Kłodzku przy ulicy św. Wojciecha (chodzi o dom Kugla w Ritzen). Rolę Niemca zagrał Stanisław Gronkowski. Zdjęcia do osiemnastego odcinku pt. „Pierścienie” powstawały w Bystrzycy Kłodzkiej. Odcinek opowiada o załodze Rudego, która dociera na przedmieścia Berlina i bierze udział w walkach ulicznych wraz z przypadkowo spotkanym oddziałem podchorążego Staśko.

- 9 maja 1966 roku o godz. 20 Telewizja Polska wyemitowała pilotażowy odcinek „Załoga”. Premiera „Czterech pancernych i psa” odbyła się z okazji Dnia Zwycięstwa – mówi Maciej Nogacki, miłośnik serialu i członek stowarzyszenia Klub Pancernych.

Historia załogi czołgu „Rudy 102” i psa Szarika biła rekordy popularności. Prawie na każdym podwórku dzieci bawiły się w „pancernych”. Imię Szarik nadawano zarówno owczarkom niemieckim, jak i ratlerkom, a dziewczynki nosiły warkocze a la Marusia. Dziś serial mimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia Polaków.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zobacz miejsca i kadry z filmu „Czterej pancerni i pies”

    2022-02-20 11:43:00

    gość: ~Boss

    ostatnio dodany post

    W Kłodzku byłem w wojsku straż graniczna.

REKLAMA


REKLAMA