Express-Miejski.pl

Wzmożone kontrole tirów i cystern. Ukarano 42 kierowców

Kontrole przy drodze krajowej nr 8 fot.: ITD

Straż graniczna z Kłodzka, policja i służby celne kontrolowały ciężarówki przewożące niebezpieczne ładunki.

Kontrolę przeprowadzono na drodze krajowej nr 8 i autostradzie A4. W pustej cysternie po oleju napędowym funkcjonariusze znaleźli zainstalowany wyłącznik tachografu. Był to trzeci ujawniony przypadek u tego samego przewoźnika. Podczas kontroli innych samochodów kierowca czeski nie rejestrował swoich aktywności na wykresówkach a kierowca węgierski jechał na magnesie symulując własny „odpoczynek”.

- Przewoźnik rumuński przewoził ponad 20-tonowy źle zamocowany ładunek bali drewna, który podczas przewozu uległ przemieszczeniu. Dalszy transport groził wypadnięciem beli z pojazdu. Skutki takiego zdarzenia nie trudno sobie wyobrazić – informuje Mariusz Kaczmarz z Wojewódzkiej Inspekcji Ruchu Drogowego.

Łącznie skontrolowano 115 pojazdów. Na kierowców nałożono w sumie 42 mandaty karne. Wobec czterech przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne za naruszenia ustawy o transporcie drogowym. Kontrolę przeprowadziły służby: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego z Wrocławia, policja, służba celna, Straż Graniczna z Kłodzka i Żandarmeria Wojskowa z Wrocławia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA