Express-Miejski.pl

Ruszył kolejny proces opiekunki Violetty Villas

Violetta Villas 1938 - 2011 fot.: facebook/Violetta Villas

Elżbieta B. odsiedziała już wyrok 10 miesięcy za narażenie artystki na utratę zdrowia i życia. Teraz odpowie przed sądem za psychiczne znęcanie się.

1 czerwca Elżbiecie B. odczytano akt oskarżenia. Kolejna rozprawa odbędzie się po wakacjach 5 września w kłodzkim sądzie. Prokuratura oskarża Elżbietę B. o znęcanie się nad artystką. Sprawa opiekunki Violetty Villas trwa od kilku lat. Dwa lata temu opiekunka została skazana na 10 miesięcy więzienia. Połowę kary odbyła w domu pod tzw. dozorem elektronicznym.

- Zarzut dotyczy znęcania się głównie psychicznego nad Violettą Villas. Wcześniej sąd uniewinnił oskarżoną. Od tego wyroku odwołał się prokurator i oskarżyciel posiłkowy. Sprawę przekazano do ponownego rozpoznania. Proces, który ruszył w czerwcu będzie toczył się niezależnie – tłumaczy Agnieszka Połyniak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Proces będzie niejawny. Od początku całe postępowanie dowodowe zostanie przeprowadzone na nowo. Śledczy uważają, że Elżbieta B. nie tylko nie udzieliła pomocy Villas ale również zmuszała ją do picia alkoholu, podsycała lęk i izolowała artystkę od rodziny i znajomych. Jednym z takich działań miało być zamykanie artystki w nieogrzewanym pokoju bez jedzenia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA