Express-Miejski.pl

Pijany 21-latek sprawcą fałszywych alarmów. Poniesie koszty ewakuacji

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Mężczyzna zgłaszał podłożenie bomby w budynkach mieszkalnych. Zarządzono ewakuację ludzi, a pirotechnicy musieli przeszukać wszystkie pomieszczenia.

W nocy 28 maja oficer kłodzkiej komendy otrzymał informacje z wojewódzkiego centrum powiadamiania, że w dwóch budynkach mieszkalnych w Wojborzu podłożono bomby. Na miejsce skierowano policję i straż pożarną. Podczas akcji ewakuowano ponad 20 osób. Przez kilka godzin pirotechnicy przeszukali pomieszczenia, a także teren przyległy do budynków. Bomby nie znaleziono. Tej samej nocy policja trzykrotnie była powiadamiana o bombach. Za każdym razem przeprowadzano ewakuację mieszkańców.

- W tym samym czasie policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Już po dwóch godzinach od ostatniego zgłoszenia zatrzymano 21-letniego mieszkańca Kłodzka. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy i całkowicie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy – informuje Wioletta Martuszewska, rzeczniczka policji w Kłodzku.

Zabezpieczono dwie komórki, z których telefonował mężczyzna. Żartowniś trafił do aresztu. Obecnie trwa wyjaśnianie wszystkie okoliczności sprawy. Zatrzymanemu grozi 8 lat więzienia, pokrycie kosztów ewakuacji i działań służb.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA