Express-Miejski.pl

Od czerwca utrudnienia na kolei. Po remontach pociągi mają szybciej jeździć

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: PKP

Zmiany w kursowaniu pociągów z powodu remontu linii kolejowej Kłodzko – Wrocław. PKP obiecuje, że w trakcie prac wprowadzi "promocyjne" ceny biletów.

Od 13 czerwca (poniedziałek) do 2 września (piątek) na linii Wrocław - Kłodzko będą prowadzone prace na torach. Chodzi o odcinek pomiędzy Strzelinem i Kamieńcem Ząbkowickim. Wymieniane będą szyny i podkłady. 

- Niestety, ponieważ ten fragment linii jest jednotorowy w czasie robót konieczne będzie całkowite wstrzymanie ruchu pociągów i wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej, co wydłuży czas podróży – informuje Bogusław Molecki, naczelnik działu przewozów Kolei Dolnośląskich.

Wyjątkiem będą pociągi bezpośrednie kursujące z Kudowy-Zdroju do Wrocławia. Aby zminimalizować pasażerom uciążliwości związane z przesiadkami, szynobusy zostaną skierowane objazdem przez Nową Rudę, Jedlinę-Zdrój i Wałbrzych. Wydłużenie czasu podróży będzie porównywalne, ponieważ na wyremontowanym odcinku z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą z prędkością 120 km na godzinę z zatrzymaniami wyłącznie w Wałbrzychu Mieście i Jaworzynie Śląskiej. Zaletą będzie brak konieczności przesiadki, co w przypadku kuracjuszy i turystów z większym bagażem zawsze ma duże znaczenie.

- Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie poprawi również warunki podróży na odcinku między Kłodzkiem i Wałbrzychem. Szynobusy będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach umożliwiając mieszkańcom Nowej Rudy, Ludwikowic czy Głuszycy bezpośrednią podróż do Wrocławia. Ułatwi to także dojazd turystów z Wrocławia w Góry Sowie – dodaje naczelnik.

Jak informuje PKP na trasie objazdu wprowadzona zostanie taryfa promocyjna. Termin remontu ograniczono do minimum uciążliwości związane z dojazdem do pracy i szkoły. Po zakończeniu robót pociągi przyśpieszą - celem prac jest przywrócenie prędkości 100 km na godzinę na remontowanym odcinku. Pierwsze pociągi pojadą nowym torem po południu 3 września.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA