Planowe zwycięstwo Nysy, Polonia z cieniem nadziei

Pierwszą bramkę dla Nysy zdobył Marcin Skarbiński (z lewej) fot.: Dawid Broniszewski

Ponownie nie zdołał wygrać Piast Nowa Ruda, a kolejne zwycięstwo odniosła Nysa Kłodzko. Szanse na utrzymanie zachowała Polonia Bystrzyca Kłodzka.

To już trzecia porażka Piasta w czwartym meczu. Tym razem podopieczni Krzysztofa Konowalczyka przegrali w Strzegomiu. Bohaterem AKS-u okazał się Mateusz Alwin, który w 33. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w 65. ustalił rezultat meczu. - Któryś raz z rzędu nie jesteśmy w stanie strzelić gola, choć tworzymy znakomite sytuacje. Problemem jest nawet skierowanie piłki do pustej bramki. Musimy to szybko rozwiązać - powiedział rozgoryczony Krzysztof Konowalczyk. Klasę przeciwnika docenił grający szkoleniowiec AKS-u Jarosław Krzyżanowski. - Graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem. Uważam, że Piast zasłużył na zdobycz bramkową, ale wygraliśmy w pełni zasłużenie - ocenił Krzyżanowski.

Sokół Wielka Lipa - BKS Bobrzanie Bolesławiec 3:0 v.o

Czwartą wygraną rzędu odniosła Nysa Kłodzko. Podopieczni Kamila Krzywdy zgodnie z planem pokonali Polonię-Stal II Świdnica. - Z wyniku jestem zadowolony, ale poziom gry nie był taki, jakbym sobie to wyobrażał. Spodziewałem się lepszego meczu, ale rywale od początku do końca nastawili się wyłącznie na bronienie. Powinniśmy wygrać jednak wyżej - ocenił Krzywda. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. W 19. minucie celną główką popisał się Marcin Skarbiński, a tuż przed przerwą podanie Łukasza Tracza wykorzystał Paweł Cebulski. - Mamy spore problemy kadrowe. Chcemy dokończyć sezon i się utrzymać. Przegraliśmy tylko 0:2. Mam w zespole wielu młodych chłopaków i z pewnością ten mecz czegoś nas nauczył - powiedział szkoleniowiec przyjezdnych Jacek Filipczak.

Wyjątkowo istotne trzy punkty zdobyła Polonia Bystrzyca Kłodzka, która pomimo problemów kadrowych okazała się wyraźnie lepsza od Gromu Witków. - Choć zabrakło aż czterech zawodników (red. Mateusz Forkasiewicz, Maciej Woźniak, Bartosz Wojtyła i Mateusz Grudzień), to wygraliśmy w pełni zasłużenie. Mecze prawdy jednak dopiero przed nami i to one rozstrzygną, czy zdołamy się utrzymać. Myślę, że w czterech spotkaniach musimy zdobyć co najmniej dziesięć punktów - szacuje trener Polonii Zbigniew Mikunda. Z kolei jeden punkt do swojego dorobku dopisała Iskra Jaszkowa Dolna, która zremisowała z Unią Złoty Stok. - Dla nas każdy punkt jest bezcenny. Przed meczem zakładaliśmy walkę o zwycięstwo, ale Unia zagrała bardzo dobrze. W pierwszej połowie ograniczyliśmy się do bronienia, a rywal i tak zdobył bramkę. W drugiej zagraliśmy odważniej i udało nam się wyrównać. Cieszy mnie dobra gra młodzieżowców, których było aż pięciu w podstawowym składzie - powiedział opiekun Iskry Paweł Adamczyk. Bramkę na wagę remisu zdobył jeden z nich - Jarosław Drobek.

LKS Bystrzyca Górna - Sudety Dziećmorowice 4:0

Drugą porażkę poniosły Orlęta Krosnowice. Z zespołem Kamila Matusika z łatwością poradził sobie Kryształ Stronie Śląskie. Dwie bramki zdobył Mateusz Poświstajło, a jedną Mariusz Lasota. - Był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie podjęliśmy walki, przeszliśmy obok meczu. Kryształ rozegrał bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrał. Dodam, że gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza to wynik mógłby być dużo wyższy - powiedział Kamil Matusik. Pozycję wicelidera utrzymała Pogoń Duszniki Zdrój, której zwycięstwo w Ożarach przyszło z dużym trudem. Po dwóch kwadransach bowiem to Inter prowadził różnicą dwóch bramek, które zdobył Wojciech Gembara. Pogoń jednak nie załamała się i najpierw doprowadziła do wyrównania, a w końcówce rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść. Podobny przebieg miało spotkanie w Kudowie Zdroju, gdzie Włókniarz rywalizował ze Śnieżnikiem Domaszków. Aż do 89. minuty wygrywali goście, ale wówczas wyrównał Tomasz Mikołajczyk, a za moment wygraną zapewnił Paweł Myrdacz. Warto podkreślić, że pierwszą bramkę dla kudowian zdobył Brazylijczyk Luis Henrique Sena de Souza.

Zamek Gorzanów - Hutnik Szczytna 1:4
Łomniczanka Stara Łomnica - Odrodzenie Szalejów Dolny 6:0
Kryształ Stronie Śląskie - Orlęta Krosnowice 3:0
Inter Ożary - Pogoń Duszniki Zdrój 2:4
Cis Brzeźnica - KS Polanica Zdrój 1:5
Włókniarz Kudowa Zdrój - Śnieżnik Domaszków 3:2
LKS Bierkowice - MLKS Radków 3:0 v.o.