Express-Miejski.pl

W kłodzkiej podstrefie przybędzie 120 nowych miejsc pracy

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: BGT

Dwie firmy z Polanicy i Kłodzka wybudują hale w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej.

Firma TechPlast kupiła pół hektara pod zakład, w którym będzie produkowała elementy z tworzyw sztucznych - głównie dla AGD. Łącznie planuje zatrudnić około 20 osób. Drugą jest Wessel-Poliamid z Kłodzka, która także będzie produkować elementy z tworzyw sztucznych. W podstrefie chce zatrudnić około sto osób. Oba zakłady już mają pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

- Łącznie obie firmy mają przynieść około 120 miejsc pracy. Ważne jest też to, że są to podmioty ze stuprocentowym kapitałem polskim - informuje wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa.

Budowa hal produkcyjnych ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W kłodzkiej podstrefie w Jaszkowej Dolnej od ubiegłego roku działa firma Kayser Automotive Systems Kłodzko, która zatrudnia 140 osób. Gmina Kłodzko zachęca firmy do inwestowania i tworzy warunki odpowiadające współczesnym standardom inwestycyjnym, czego przykładem jest choćby droga na terenie podstrefy w Jaszkowej.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W kłodzkiej podstrefie przybędzie 120 nowych miejsc pracy

  2016-05-23 10:47:23

  bom

  Dwie firmy z Polanicy i Kłodzka wybudują hale w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej.

 • 2016-05-23 13:56:23

  gość: ~kaa

  ostatnio dodany post

  Super inwestorzy zakladaja firmy wszędzie tylko nie w Ząbkowicach hehe.takich mamy profesjonalistów w zachęcaniu ludzi do otwierania biznesu w Ząbkowicach.wladza jest do wymiany bo niby czym ona sie zajmuje????Czym zajmuje sie pani zastepca burmistrza oprócz opiwprzania ludzi za żywot?????no czym

REKLAMA


REKLAMA