Express-Miejski.pl

Właściciel – sadysta głodził psa wiele dni. Teraz odpowie przed sądem

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: TOZ

Przywiązał psa do pieca. Nie dawał mu jedzenia ani wody. Tak pozostawił zwierzę w opuszczonym mieszkaniu. 33-latek odpowie przed sądem.

Prokurator rejonowy w Kłodzku skierował akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Sewerynowi M. mieszkańcowi Nowej Rudy zarzucając mu, że jesienią 2015 mężczyzna znęcał się nad psem m.in. przywiązał zwierzę smyczą o długości jednego metra do pieca, nie poił i nie karmił czworonoga pozostawiając w opuszczonym mieszkaniu. Ujadanie wycieńczonego psa usłyszeli sąsiedzi z ulicy Fredry, którzy zaalarmowali policję i straż miejską.

- W wyniku podjętej interwencji ustalono, że najemca lokalu opuścił mieszkanie, pozostawiając przywiązanego do pieca psa, któremu nie zapewnił pożywienia, ani wody. Zwierzę było w stanie skrajnego wyczerpania, wychudzone i zaniedbane – informuje Ewa Ścieżyńska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

W takim stanie pies został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii. Burmistrz Nowej Rudy orzekł o czasowym odebraniu psa dotychczasowemu właścicielowi i przekazaniu go do schroniska dla zwierząt. Oskarżonemu za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Sprawę będzie prowadził sąd w Kłodzku.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Właściciel – sadysta głodził psa wiele dni. Teraz odpowie przed sądem

  2016-05-17 09:09:51

  bom

  Przywiązał psa do pieca. Nie dawał mu jedzenia ani wody. Tak pozostawił zwierzę w opuszczonym mieszkaniu. 33-latek odpowie przed sądem.

 • 2016-05-17 11:17:49

  gość: ~sadostateczny

  ty zwyrodnialcu, już za kratami pokażą ci twoje miejsce w szeregu....

 • 2016-05-17 14:57:54

  gość: ~Urwis

  ostatnio dodany post

  Przywiazac padalca do kraty wieziennej celi, nie dawac jesc i pic przez caly okres odsiadki.

REKLAMA


REKLAMA