Express-Miejski.pl

Klub filmowy „Nefryt” będzie obchodził czterdziestkę

Klub filmowy "Nefryt" fot.: Nefryt

W piątek 20 maja Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na czterdziestolecie istnienie klubu filmowego „Nefryt”.

W programie m.in. wystawa dawnego sprzętu filmowego i projekcje filmów dokumentalnych. „Nefryt” powstał w 1976 roku (początkowo jako amatorski klub filmowy). Od lat zajmuje się realizacją filmów i reportaży oraz relacjonowaniem bieżących wydarzeń z życia mieszkańców miasta Kłodzka i okolic. Od początku funkcjonowania (najpierw działając na kamerach 8 i16 mm, potem w technice VHS i SVHS, a skończywszy na technice cyfrowej) odnosili spore sukcesy, zdobywając wiele nagród oraz prezentując swoje filmy na różnych festiwalach w Polsce i za granicą. Klub jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Amatorskich Pol-8 otrzymał pierwszą nagrodę za film „Moje hobby”. Na festiwalu OKFA w Poznaniu otrzymał pierwszą nagrodę za film „Bujaj mnie koniku”.

Współpraca z instytucjami kulturalnymi i oświatowymi owocuje wieloma realizacjami filmowymi. Od 2004 r. zespół współdziała z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i realizuje filmy z imprez organizowanych przez PCPR dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Początek imprezy godz. 18.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Klub filmowy „Nefryt” będzie obchodził czterdziestkę

  2016-05-16 12:35:54

  bom

  W piątek 20 maja Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na czterdziestolecie istnienie klubu filmowego „Nefryt”.

 • 2016-05-17 08:53:06

  gość: ~Sympatyk

  ostatnio dodany post

  Gratulacje dla filmowych Jubilatów! Warto wzbogacić spotkanie o wcześniejsze dokonania w ramach AKF powstałego w 1963 r. przy Domu Kultury Kolejarza na ul. Połabskiej - piękna historia...

REKLAMA


REKLAMA