Express-Miejski.pl

Kamera, pieniądze i rowery w kłodzkim Biurze Rzeczy Znalezionych

W kłodzkim biurze znajduje się 10 rzeczy przekazanych głównie przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku fot.: policja

Do Biur Rzeczy Znalezionych, które działają przy starostwach powiatowych, najczęściej trafiają telefony komórkowe, rowery i sprzęt elektroniczny.

Biura działają na podstawie przepisów z 1966 roku. Do placówek trafiają przedmioty, które zostały znalezione przez przypadkowych ludzi. Setki biur w Polsce działa też przy dużych przedsiębiorstwach komunikacji i dworcach PKP.

- W przypadku nieodebrania depozytu w terminie 3 lat od momentu opublikowania informacji o zgubie, na mocy prawa przechodzi ona na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli zgubiliśmy ważną dla nas rzecz, w pierwszej kolejności powinniśmy zapytać o nią policję lub Biuro Rzeczy Znalezionych – tłumaczy Agata Zalewska z Biura Administracji i Spraw Obywatelskiech w Warszawie.

W kłodzkim starostwie znajduje się 10 przedmiotów przekazanych głównie przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku są to: dwa iphony, wózek dziecięcy, cztery rowery, kamera z zasilaczem i torbą, zegarek marki Womago oraz pewna suma pieniędzy.

- Starostowie mogą odmówić przechowywania znalezionej rzeczy, jeżeli nie przedstawia ona żadnej wartości, np. artykułów spożywczych. Przechowywanie cennego przedmiotu pociąga za sobą koszty, dlatego starostwo lub inny urząd może domagać się zwrotu kosztów – dodaje urzędniczka.

Do dużych biur np. we Wrocławiu lub w Warszawie trafiają m.in. deskorolki, rowery, pistolety na kulki i wiatrówki. W ciągu jednego roku do warszawskiego biura przyniesiono 198 telefonów komórkowych, 45 rowerów, 26 zegarków oraz kilka aparatów fotograficznych i laptopów. Wśród ciekawszych przedmiotów jest m.in. - skuter z przebiegiem zaledwie 64 km, profesjonalny zestaw do gry w pokera i sztuczne futro.

Biuro Rzeczy Znalezionych w kłodzkim starostwie prowadzi wydział zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa przy ulicy Stefana Okrzei 1. Placówka czynna jest w godzinach 8– 15.Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kamera, pieniądze i rowery w kłodzkim Biurze Rzeczy Znalezionych

  2016-05-16 11:15:06

  Jacek Bomersbach

  Do Biur Rzeczy Znalezionych, które działają przy starostwach powiatowych, najczęściej trafiają telefony komórkowe, rowery i sprzęt elektroniczny.

 • 2016-05-16 21:18:14

  gość: ~BRZ

  ostatnio dodany post

  http://bip.powiat.klodzko.pl/index.php?n=i&id=3958&akcja=info&menu=285#tresc_main - BRZ prowadzi Referat Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa a podstawą jest Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych

REKLAMA


REKLAMA