Express-Miejski.pl

39-latek produkował silnie uzależniającą "mewkę" (metaamfetaminę)

Znana w żargonie młodzieżowym "mewka" szybko uzależnia i wyniszcza organizm fot.: policja

Pod Kłodzkiem policja zlikwidowała linię do produkcji metaamfetaminy – niezwykle silnego narkotyku, który powoduje wielogodzinne pobudzenie organizmu i halucynacje.

W akcji wzięli udział kłodzcy i wrocławscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości narkotykowej. Wstępnie ustalono, że od ubiegłego roku wyprodukowano około kilograma metaamfetaminy o wartości rynkowej 200 tysięcy złotych. Za wytwarzanie znanej w żargonie młodzieżowym tzw. „mewki” grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

- Profesjonalna linia znajdowała się w pomieszczeniach budynku, który wynajmował 39-letni mężczyzna. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt gram marihuany i komponenty do produkcji metaafetaminy - informuje Wioletta Martuszewska, rzeczniczka kłodzkiej policji.

W związku ze sprawą zatrzymano też 42-letnią kobietę. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za wytwarzanie środków odurzających i sprzedawanie ich może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Metaamfetamina - to pochodna amfetaminy. Silniej i dłużej działa powodując halucynacje i długotrwałe stany pobudzenia. Jest też bardziej toksyczna od amfetaminy– wieksze dawki powodują szybkie wyniszczenie organizmu.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA