Express-Miejski.pl

Strażnicy miejscy zapowiadają walkę z pijakami i żebrakami

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Funkcjonariusze zapowiadają częstsze kontrole traktów turystycznych. Chodzi m.in. o Twierdzę Kłodzką i rejon Podziemnej Trasy Turystycznej.

Zwiększenie częstotliwości patroli spowodowane jest rozpoczęciem sezonu turystycznego. Strażnicy mają częściej kontrolować okolice mostu św. Jana, rejon Twierdzy Kłodzkiej, starówkę, deptak i okolice Podziemnej Trasie Turystycznej. Według straży nie będzie pobłażania picia alkoholu w miejscach publicznych i żebrania na starówce.

- Wzmożone patrole piesze pojawią się w tzw. ciągach turystycznych. Największy problem jest z osobami spożywającymi alkohol na bastionie Twierdzy. Niektórzy piją alkohol siedząc na murku. W przeszłości zdarzył się już śmiertelny wypadek właśnie po alkoholu – ostrzega Piotr Występski, komendant Straży Miejskiej w Kłodzku.

Kolejnym newralgicznym miejscem jest fontanna w rynku. Według mundurowych to miejsce często oblegane przez młodzież, która głośno się zachowuje i spożywa alkohol. W Kłodzku pojawili się również Rumunii, którzy agresywnie się zachowują i żebrają pieniądze od turystów.

- Takie zachowanie również nie będzie tolerowane – dodaje komendant.

Straż będzie zwracać uwagę na utrzymanie ładu i porządku w mieści. Nie będą tolerowane też balangi na podwórkach i głośne zachowywanie się. Każda osoba spożywająca alkohol w miejscu publicznym (parki, podwórka, trakty, zieleńce i inne) może zostać ukarana mandatem w wysokości stu złotych.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA