Express-Miejski.pl

Kłopoty pasażerów z komunikacją zastępczą PKP [nasze interwencje]

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Ludzie nie wiedzą, w którym dokładnie miejscu zatrzymują się autobusy komunikacji zastępczej na dworcu autobusowym.

Od czasu remontu torów na odcinku Kłodzko Główne – Międzylesie kolej uruchomiła komunikację zastępczą. Po wyjściu z pociągu na stacji Kłodzko Główne pasażerowie przesiadają się do autobusów i podwożeni są na dworzec PKS przy stacji Kłodzko Miasto. O przesiadce informują konduktorzy w pociągu.

- Problem w tym, że pasażerowie jadący do Wrocławia nie wiedzą, gdzie na dworcu PKS zatrzymują się autobusy komunikacji zastępczej PKP dowożące ludzi do stacji Kłodzko Główne. Panuje ogólna dezinformacja. Poinformowano mnie, że autobusy podjeżdżają na pierwsze stanowisko. Tymczasem zatrzymują się na końcu dworca. Dlaczego nie ma żadnych tablic informacyjnych? – pyta Halina Jaworska, mieszkanka Ziębic.

Kasjerka na dworcu PKP prawidłowo informuje, że autobus komunikacji zastępczej zabiera pasażerów z ostatniego stanowiska.

- Poszła jednak fama, że autobusy zabierają ludzie z pierwszego stanowiska. Nic bardziej mylnego – tłumaczy konduktor w pociągu.

O problemach podróżnych poinformowaliśmy rzecznika Polskich Linii Kolejowych PKP SA Mirosława Siemieńca, który obiecał zająć się sprawą. Remont miał się zakończyć 16 maja. Niestety spółka Przewozy Regionalne informuje, że prace przedłużą się do 24 maja. Więcej  informacji na stronie www.przewozyregionalne.pl.

 

 

bom

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kłopoty pasażerów z komunikacją zastępczą PKP [nasze interwencje]

  2016-05-11 14:21:02

  bom

  Ludzie nie wiedzą, w którym dokładnie miejscu zatrzymują się autobusy komunikacji zastępczej na dworcu autobusowym.

 • 2016-05-11 18:41:16

  gość: ~przewoźnikregionalny

  no niestety ale remont się przedłuży o ponad tydzień. pociągi powinny wrócić 24 maja. więcej tutaj: http://przewozyregionalne.pl/node/19046

 • 2016-05-12 08:43:31

  gość: ~gość

  Na kłodzkim PKP jest wiele niejasności i nikt nic nie wie albo odsyłają ludzi- pasażerów do kolejnych niewiedzących nic osób.
  Proszę przyjrzeć się także zamknięciu kładki nad torami na Głównym PKP. Zero informacji na ten temat - nie wiadomo dlaczego, do kiedy będzie zamknięte. Pasażerowie, klienci PKP z rejonu szpitala, Zamiejskiej, Owczej Góry muszą chodzić na około aby dostać się na pkp z 15 minut drogi robi się godzina! A osoby nie wiedzące że kładka jest zamknięta dochodząc do niej są w wielki szoku że muszą iść na około aaaa tu już pociąg dawno odjechał !

 • 2016-05-13 20:54:09

  gość: ~Makary

  ostatnio dodany post

  Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem się kłania. Komunikacja zastępcza za wybrane pociągi PKP PR odjeżdża obok stanowiska pierwszego czyli "1". To że dla niektórych jest ono na końcu dworca to problem perspektywy. Idąc z drugiej strony - jest na początku. Ludzie nie słuchają komunikatów - potem takie są efekta. Jeśli jest tu jakiś problem to życiowa nieporadność niektórych pasażerów.

REKLAMA


REKLAMA