Express-Miejski.pl

Śmieci z okolicy trafiają na jedno z kłodzkich podwórek [nasza interwencja]

Wiata nic nie dała, bo inna wspólnota mieszkaniowa postawiła na podwórku swój kontener, do którego trafiają śmieci z całego osiedla [zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Mieszkańcy ulicy Armii Krajowej skarżą się, że pod wiatę ich śmietnika podrzucane są śmieci z całej okolicy. Co na to magistrat?

Wcześniej lokatorzy sami wielokrotnie sprzątali teren. Zarządca poradził  im, aby wybudować zamykaną wiaty. Mieszkancy posłuchali i złożyli się na pomieszczenie, które kosztowało ich 10 tysięcy złotych.

- Na naszym podwórku stały kontenery, z których wysypywały się odpady. Smród był niemiłosierny. Oprócz tego teren stanowi jednocześnie drogę dojazdową do posesji, więc powinny tam być zachowane przepisy przeciwpożarowe i BHP – tłumaczy Elżbieta Trybus z zarządu wspólnoty przy Armii Krajowej 4.

Wiata jednak nic nie dała, bo inna wspólnota obok postawiła swój kontener, do którego teraz trafiają śmieci z całego osiedla.

- Obok naszej wiaty lokatorzy z placu Chrobrego postawili otwarty kontener. Wydział mienia urzędu miejskiego poinformował nas, że ich śmietnik nie ma prawa tam stać! – skarży się lokatorka.

Sprawą zajął się urząd miejski. Burmistrz wyznaczył inne miejsca na kontener, ale nikt się tym nie przejął. Dalsze interwencje lokatorów nie poskutkowały. Mieszkańcy twierdzą, że urzędnicy nic w ich sprawie nie robią. Tłumaczą, że wspólnota z placu Chrobrego jest faworyzowana przez urząd.

- Przypominam, że burmistrz reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców. A wspólnota z Chrobrego 16 - 18 posiada dużo większy teren niż nasze podwórko – dodaje Elżbieta Trybus.

Co na to magistrat ? Odpowiada Daniel Jakubowski doradca burmistrza do spraw komunikacji społecznej UM w Kłodzku:

Problem porządku przy ulicach Armii Krajowej i Browarnej jest znany
pracownikom urzędu. Obecnie w trakcie są działania mające na celu rozwiązanie sytuacji. Wspólnotom, których dotyczy sprawa kontenerów zapełnianych śmieciami przez osoby do tego nieuprawnione przedstawione zostały dwa alternatywne rozwiązania. Jedno dotyczyło przeniesienia niezabudowanego kontenera w inne miejsce, drugie zaś sprowadzało się do pozostawienia kontenera w obecnym miejscu. Przy czym miałby on również zostać zabudowany. Na takie rozwiązanie zgodziła się wspólnota mieszkaniowa, do której należy kontener. Jej przedstawiciele złożyli do Urzędu Miasta w Kłodzku pismo dotyczące użyczenia gruntu, na której miałaby się znaleźć zabudowa.

Warto zaznaczyć, że w tym przepadku problem stanowi nie samo miejsce, w którym znajdują się kontenery wspólnot mieszkaniowych, a bezprawne
wyrzucanie do niezabudowanego kontenera swoich śmieci przez mieszkańców okolicznych budynków. Również śmieci należące do sklepu, działającego w pobliżu zabudowań wspólnot, przyczyniają się do zaistniałej sytuacji.

Władzom Gminy Miejskiej Kłodzko szczególnie zależy na czystości i porządku w mieście. W ostatnich miesiącach prowadzona jest choćby akcja sprzątania, w którą zaangażowani zostali osadzeni z Zakładu Karnego w Kłodzku. Wysprzątanych i uporządkowanych zostało wiele miejsc, które od lat były zaniedbane. Również problem mieszkańców budynków przy ul. Armii Krajowej zostanie rozwiązany w najbliższym czasie. Choć w tym przypadku potrzebne będzie znalezienie kompromisu.

Jacek Bomersbach

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Śmieci z okolicy trafiają na jedno z kłodzkich podwórek [nasza interwencja]

  2016-05-06 13:54:03

  Jacek Bomersbach

  Mieszkańcy ulicy Armii Krajowej skarżą się, że pod wiatę ich śmietnika podrzucane są śmieci z całej okolicy. Co na to magistrat?

 • 2016-05-07 15:53:12

  gość: ~Janek

  Jak się dba o porządki wystarczy podjechać na parking przy minieminieurolandzie i popatrzyć na nieczynne wysypisko śmieci przy ul. Sierpowej gdzie są zwozone śmieci z Kłodzka i okolic.

 • 2016-05-10 09:05:15

  gość: ~hehe

  ostatnio dodany post

  nie, lepiej żeby ludzie podrzucali te śmiecie do lasu, a może ktoś właśnie wykazał się taką inicjatywą i pozbierał śmiecie z parków, zagajników i lasu i tam zostawił?

REKLAMA


REKLAMA