Express-Miejski.pl

Półfinały we Wrocławiu organizował klub strzelecki z Kłodzka

Półfinały zorganizowano we Wrocławiu fot.: UMWD

40 osób wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym.   

Zawody odbyły się na strzelnicy Śląska Wrocław. Wzięli w nich udział zwodnicy z całej południowej Polski. Honorowy patronat objął Paweł Parus – pełnomocnik marszałka do spraw osób niepełnoprawnych. Podczas dekoracji pełnomocnik w imieniu marszałka Cezarego Przybylskiego pogratulował zawodnikom – nie tylko za osiągnięte wyniki, ale przede wszystkim za hart ducha i determinację w pokonywaniu codziennych trudności.

- Dziękuję samorządowi województwa dolnośląskiego za wsparcie zawodów i przekazanie upominków dla strzelców. To był pod każdym względem bardzo udany turniej, zarówno w kwestii wyników sportowych, jak i organizacji. Chciałbym również złożyć ukłony dla asystentów i wolontariuszy, bez których uprawianie strzelectwa przez osoby niewidome nie byłoby możliwe – podkreślił Józef Plichta, szef Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko, współorganizator imprezy.

Najlepsi zawodnicy za kilka tygodni powalczą w ścisłym finale o mistrzostwo Polski. Wśród nich nie zabraknie także Dolnoślązaków, którzy dobrze zaprezentowali się podczas półfinałów na strzelnicy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA